Myslivci z regionu protestují proti tomu, že dosud není povolen odstřel rysa ostrovida. Ten se ale v současné době údajně přemnožil a páchá škody na srnčí zvěři.
Šumavský rys ostrovid už se přesouvá na Plzeňsko. Viděli ho už například občané na Manětínsku, Nepomucku, Plánicku, Kolovečsku a na Tachovsku. Kočkovitá šelma dělá starosti zejména myslivcům, neboť loví srnčí zvěř. Podle mluvčího Správy národního parku Šumava Zdeňka Kantoříka žije nyní na Šumavě kolem 50 rysů. Myslivci z Domažlicka ale tvrdí, že se tento kočkovitý dravec velmi rychle množí a nyní se jich v regionu potuluje více než stovka. Podle předsedy Okresního mysliveckého spolku v Domažlicích Svatopluka Konopa se rysové stále nesmějí střílet, i když o povolení žádá přes 50 mysliveckých spolků v ČR už několik let. Ministerstvo životního prostředí ale dosud nepovolilo výjimku ze zákona o ochraně přírody.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Provedení stavebních prací, včetně dodávky materiálu. Stavby rodinných domků. Půdní vestavby. Montáž sádrokartonových podhledů a příček. Zateplování fasád. Rekonstrukce staveb. Projektová a inženýrská činnost. Truhlářství.