Sedm budov ČEZ se rozsvítilo modře na podporu lidí s autismem

Skupina ČEZ se opět připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s autismem.

SEO UNIWEB

Ve dnech 2. – 3. dubna ozářila sedm vybraných budov modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci. Mnozí zaměstnanci ČEZ podpořili akci modrým oděvem.

Domodra se po Velikonocích zabarvily administrativní budovy Skupiny ČEZ v Praze, Plzni a Děčíně, elektrárna Tušimice, vodní elektrárna Hučák v Hradci Králové a vstupní prostory elektráren Dukovany a Dětmarovice. V různých odstínech modré se pak na pracovištích sešli v úterý 3. dubna také mnozí zaměstnanci. A do třetice: modrý kabát dostal i firemní intranet. Skupina ČEZ se tím viditelně připojila k 5. ročníku celorepublikové kampaně „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s poruchou autistického spektra (PAS). Modrá je barvou komunikace, která představuje pro dítě s autismem jednu z nejvážnějších bariér porozumění světu. Porucha autistického centra postihuje každé 40 narozené dítě, s některou z forem autismu žije v České republice 250 tisíc občanů.

„Samotné nasvícení budov situaci osob s autismem nezmění, je však výrazným aktem vyjádření sympatií s lidmi, kterých se autismus bytostně dotýká,“ uvádí zakládající členka platformy Naděje pro autismus Milena Němcová. Letošní kampaň nese motto „Navzdory osudu“.

„Kampaň Česko svítí modře je pro nás milou příležitostí ke sdílení solidarity s lidmi s autismem společně a s velkým počtem zúčastněných. Ráda bych však vystihla projekty Nadace ČEZ, která občany s tímto postižením podporuje dlouhodobě,“ sdělila Michaela Chaloupková, lídr CSR aktivit a členka představenstva Skupiny ČEZ.

Příkladem takové podpory je i aktuálně nasazený projekt občanského sdružení ProCit z Plzně v aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, který mohou uživatelé podpořit různorodými sportovními aktivitami. Nadace ČEZ následně převede body přidělené uživateli sdružení ProCit na finanční příspěvek. Ten pomůže pokrýt náklady na organizaci dvou celodenních programů pro děti s autismem v době letních prázdnin. Zajištěna bude asistenční služba dětem, speciálně-pedagogická péče, vzdělávací semináře a besedy pro rodiče, zážitkové, socializační i odpočinkové aktivity pro celou rodinu.

Občanské sdružení ProCit poskytuje bezpečný prostor pro setkávání rodin s dětmi s poruchou autistického spektra, zázemí a odbornou podporu pro všechny, kteří se na sdružení obrací.weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
clio auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb