Seniorku u Předslavi obral podomní prodejce o tisíce

Pachatel nabízel důchodkyni k prodeji zboží, a poté odcizil její peněženku i s finanční hotovostí. Policisté upozorňují na rizika při vpuštění cizích osob do obydlí.

mobilnípohotovost

  Policisté na obvodním oddělení v Klatovech přijali ve čtvrtek 14. prosince tohoto roku oznámení o krádeži finanční hotovosti seniorce v obci u Předslavi.

Přibližně třicet minut po jedenácté hodině zazvonil u rodinného domu podomní prodejce, který nabízel k prodeji ložní povlečení, různé krémy a oblečení.

Seniorka muže vpustila dovnitř domu a zavedla jej do kuchyně, zde muž ukázal zboží a žena si vybrala několik kusů, které zakoupila za celkovou částku 1 100 Kč. Žena z peněženky, kterou měla odloženou u okna, uhradila uvedenou částku a položila peněženku zpět. Muž měl nedaleko domu zaparkovaný osobní automobil zřejmě šedé nebo stříbrné barvy, do kterého nastoupil a odjel.

Po necelé hodině se vrátil k domu zpět a nabízel za poloviční cenu deku a povlečení. Žena opět pozvala muže dovnitř domu a zakoupila další zboží. Po chvilce na dveře domu zaklepal neznámý muž a uvedl, že na oplocení domu je zavěšena slepice a prodejce reagoval tím, že ji půjde odebrat. Muži z domu odešli a následně poškozená zjistila, že peněženka jí byla z okenního parapetu odcizena i s finanční hotovostí a osobními doklady.

Muž, který nabízel zboží, byl vysoký 175-180 cm, střední postavy, stáří 35 až 40 let, měl krátce střižené hnědé vlasy a hovořil česky. Na sobě měl tepláky černé barvy s bílým nápisem a černou bundu.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.


Upozornění občanům - především seniorům:

V předvánočním období někteří občané, vzhledem k nedostatku finančních prostředků, se pokoušejí tyto odcizit různým osobám, jak na veřejných prostranstvích, v dopravních prostředcích i  obydlích. Nelze vyloučit, že uvedené osoby chtějí takto využít tohoto období ve svůj prospěch  Prošetřujeme i případy, kdy pachatelé využívají důvěřivosti důchodců.

Policisté doporučují občanům neumožnit přístup cizím a neznámým osobám do domů či bytů.

Pokud nějaká osoba je za Vašimi dveřmi:
 - neotvírejte nikdy dveře bytu nebo domu, dokud si nejste naprosto jisti, že člověka za dveřmi znáte,     
 pokud chcete vpustit do bytu neznámou osobu, požádejte vždy o přítomnost další Vám známé osoby - příbuzní, sousedé.

Neznámá osoba Vám může oznámit například:
nevolnost, zranění Vašich příbuzných a vylákání finanční hotovosti, rozměnit peníze, porucha např. na topení, televizní přípojky,  potřebují si zatelefonovat pro pomoc, nabídku výhodných nákupů - nádobí, ostření nožů na místě,
výhodná výměna zámku ve vchodových dveřích nebo další práce na nemovitosti - výměna okapů,
sjednání půjček a různých druhů pojištění,  možnost výhry v soutěži, ale s podmínkou vyplacení zálohy.

Nikdy takové osoby nevpouštějte do bytu!

"Upozorňujeme občany i návštěvníky měst a obcí, že ve většině je zakázán pochůzkový a podomní prodej. Pokud jste se v posledních dnech stali obětí podvodného jednání, neodkladně se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR, tísňovou linku číslo 158 nebo využijte telefonní číslo 974 334 651," říká mluvčí klatovských policistů Dana Ladmanová.mobilnipohotovost

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 17.12.2017 06:050 +
 
Uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb