Škoda TS zvýšila tržby o 200 milionů

Zejména díky novým dodávkám vulkanizačních lisů na výrobu pneumatik a zařízení pro válcovny zvýší Škoda TS tržby z loňských 423 milionů na 620 milionů korun. Podnik, který letos vyrobí lisy za více než 200 milionů korun, mění od ledna svoje jméno na TS Plzeň, a.s.


Zejména díky novým dodávkám vulkanizačních lisů na výrobu pneumatik a zařízení pro válcovny zvýší Škoda TS tržby z loňských 423 milionů na 620 milionů korun. Podnik, který letos vyrobí lisy za více než 200 milionů korun, mění od ledna svoje jméno na TS Plzeň, a.s. Řekl to ředitel Václav Smazal.
"Tento krok přímo souvisí se změnou akcionářské struktury v květnu 2004, kdy jsme se stali součástí Železiarne Podbrezová Group, do níž patří také ŽĎAS," dodal. Plzeňské TS chtějí být jedním z nejvýznamnějších světových dodavatelů lisů pro výrobu pneumatik pro nákladní automobily, traktory a těžké stavební stroje, po nichž trvá vysoká poptávka od konce 90. let.
Nové zakázky TS Plzeň, která vyrábí lisy na pneumatiky půl století, výrazně ovlivní zisk, který by měl letos dosáhnout 24 milionů korun, dvojnásobek loňského. Vývoz bude reprezentovat asi dvě třetiny produkce.
Výroba lisů na pneumatiky by měla letos tvořit třetinu prodejů TS Plzeň, loni to byla pětina. Firma se 320 lidmi letos dodala šest lisů pro vulkanizaci traktorových plášťů pražskému Mitasu, jednomu z největších výrobců pneumatik pro nákladní automobily a traktory v Evropě. Dalších 14 lisů dodá letos německému závodu koncernu Michelin, největšímu světovému výrobci pneumatik. Tři hydraulické vulkanizačních lisy pro největší traktory a velké stavební stroje objednal ruský Voltajr, největší výrobce pneumatik pro nákladní automobily a traktory. Jde o novou generaci, již TS vyvinula.
Firmě se dále daří zvyšovat podíl výroby zařízení pro válcovny a hydraulických kovacích lisů, která v minulých letech výrazně klesala. Do Egypta letos dodala speciální válcovací stolice pro modernizované třtinové cukrovary ve válcovně v Helwanu. V podniku nyní končí výroba zařízení pro modernizaci válcovny Měď Povrly a v závěrečné fázi je modernizace kovacího lisu 2650 tun pro plzeňskou Škodu Kovárny. "Z nových zakázek se podařilo uzavřít významný kontrakt s indickou společností HEC Ranchi. Jedná se o rozsáhlou komplexní modernizaci kovacího lisu 2650 tun," uvedl Smazal. TS je dodá v roce 2007, smontuje je a uvede do provozu počátkem roku 2008. Pro ruského zákazníka zpracovává projekt modernizace dvou kovacích lisů.
Podnik se v minulých letech výrazně orientoval na výrobu zařízení pro cukrovary, hlavně do Filipín, Thajska a Egypta. Loni tvořily 30 procent, letos asi pětinu. Nedávno jsme uzavřeli kontrakt na dodávku zařízení pro třtinový cukrovar v Egyptě, dodal šéf TS Plzeň.
Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 02.12.2006 17:480 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024