Produktivitu práce o třetinu plánuje letos zvýšit Škoda Holding, která se nyní pohybuje v průměru na půl miliónu korun na pracovníka.
Během jednoho roku zvýšila Škoda Holding produktivitu práce z loňských 320 tisíc na půl miliónu korun na zaměstnance za rok. "Přesto jsme stále velmi nízko oproti západoevropským a americkým koncernům, a to i přesto, že mzdy u nás stále představují asi pětinu nákladů oproti světu, "řekl ředitel podniku Martin Roman. Letos by se proto měla produktivita práce z přidané hodnoty zvýšit o další třetinu. Ještě před rokem se podle Romana vše podřizovalo výrobě, ale nyní jsou už všechny společnosti finančně řízeny. Nedochází tak k chaotickému nákupu služeb i materiálu a neefektivnímu hospodaření se zásobami. Podle Romana se nyní na každou zakázku nominuje samostatný projektový manažer, který je na zakázce výrazně finančně zainteresován. Ten každý měsíc reportuje o aktuálních nákladech a hrubé marži.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Nové terasové centrum ve Zruči u Plzně. Terasové centrum Vám nabízí možnost prohlédnout si WPC terasová prkna, jejich vzhled, strukturu, barvu, rozměry.