Školky v Plzni se otevřou v omezeném provozu od 25. května

Mateřské školy v Plzni se otevřou společně se základními školami.


Bude to od pondělí 25. května 2020. Mateřské školy budou fungovat v omezeném režimu tak, aby bylo ochráněno především zdraví dětí i zaměstnanců. Na zasedání Zastupitelstva města Plzně o tom informovala radní pro oblast školství Lucie Kantorová.

„Provoz bude fungovat v omezeném režimu a za přísných hygienických opatření. Jeho pravidla vycházejí z metodiky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.  Apelujeme tedy na rodiče, aby si pokud možno ponechali své děti doma a do mateřské školy je dali jen v nezbytně nutných případech,“ uvedla radní Lucie Kantorová.

V mateřských školách budou kolektivy dětí minimální, budou dodržována striktní hygienická pravidla, nebudou probíhat edukativní programy v plném rozsahu, děti se budou co nejvíce pohybovat venku. Nošení roušek dětem od dvou do sedmi let v mateřských školách vláda nenařídila.

Radní připomněla, že město zajistilo mateřským školám ochranné prostředky, jako jsou například teploměry pro případné měření teploty dětem při příznacích respiračního onemocnění, jednorázové rukavice, mýdla či dostatek úklidových prostředků s dezinfekčním účinkem.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq