Slavný pianista Richard Clayderman přijede poprvé zahrát do Plzně

Jako první natočil Baladu pro Adélku a koncertoval i s Gottem po Evropě.

SEO UNIWEB

Legendární skladbu Balada pro Adélku z roku 1976 hrálo na klavír snad každé české dítě v lidové škole umění a její úvodní část u nás proslavil v osmdesátých letech i pořad České televize Vysílá studio Jezerka. Nyní bude mít české publikum jedinečnou příležitost vyslechnout celou kompozici naživo přímo od Richarda Claydermana, který natočil její první a zároveň nejslavnější interpretaci. Přední francouzský hudebník, jenž je podle Guinessovy knihy rekordů vůbec nejúspěšnějším klavíristou světa, vystoupí v úterý 30. března 2021 v Plzni. Ve zdejším Kongresovém centru Parkhotelu zahraje pouze omezenému počtu diváků. Do prodeje půjde 499 vstupenek. Klavíristu, který za svůj čtyřicetiletý profesní život prodal neuvěřitelných 100 milionů desek, v Plzni doprovodí dvanáctičlenný orchestr. Vstupenky jsou k dispozici v síti MaxiTicket.cz.

Richard Clayderman - Ballade Pour Adeline https://youtu.be/eCCan3TFPoc Richard Clayderman - (Live 2017) https://youtu.be/9WKoh8ivoe0 Richard Clayderman Prague 2013 https://youtu.be/P2PloELshIY

Richard Clayderman dosud v Česku vystoupil pouze v Praze. Plzeňský koncert tak bude jeho premiérou. „V Parkhotelu předvede průřez celou svojí tvorbou a jistě dojde i na proslulou Baladu pro Adélku. Můžeme se tedy těšit na překrásný zážitek,“ láká na koncert promotér Tomáš Brna.

Clayderman se narodil v rodině učitele hudby a jeho profesionální dráha tím byla předurčena. Již jako velmi mladý hrál v doprovodných kapelách tehdejších francouzských

hvězd. Zlom v jeho kariéře nastal po setkání se skladatelem Paulem de Sennevillem. Ten hledal brilantního klavíristu pro nahrávání své nové Balady pro Adélku, kterou složil pro svoji malou dceru. Nahrávky se v podání Richarda Claydermana prodalo 22 miliónů kopií v 38 zemích světa. Richard Clayderman nezůstal však jen u hry na klavír, začal se věnovat také vlastní tvorbě. Jeho dokonalý mix klasických klavírních skladeb s popem, vlastní romantické sonáty a originální interpretace světových skladatelů, oslnily celý svět.

Nejvíce ze všeho však miluje koncerty. Jak sám říká: „Bez živého vystupování a blízkého kontaktu s publikem si svůj život ani nedovedu představit”.

Nejslavnější skladbu, kterou natočil, Baladu pro Adélku v našem prostředí proslavil více než Richard Clayderman klavírista Jiří Malásek, který ji v roce 1979 (v úpravě Vladimíra Popelky) společně s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu. Popularita Maláskovy interpretace byla daná i tím, že se skladba stala na dlouhou dobu znělkou dobového diskusního televizního pořadu Vysílá studio Jezerka. „Zajímavou českou stopou je i to, že Clayderman koncertoval s Karlem Gottem. Vyprodali společně 45 velkých koncertů po celé západní Evropě,“ dodává Brna.

Vstupné:

Sezení VIP .... 2490,00 Kč

Sezení kategorie A .... 2290,00 Kč

Sezení kategorie B .... 2090,00 Kč

Sezení kategorie C .... 1890,00 Kč

Sezení kategorie D .... 1690,00 Kč

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
VOUSATÝ LENIVEC

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb