Snažíte se marně o miminko? NATALART vám pomůže!

Co je cílem a posláním společnosti NATALART? Cílem Centra asistované reprodukce (dále C.A.R.) Natalart je pomoci neplodným párům ke splnění jejich cíle - mít potomka. Tedy zabýváme se diagnostikou a léčbou sterility.

potisk adapt print

Co je cílem a posláním společnosti NATALART?

Cílem Centra asistované reprodukce (dále C.A.R.) Natalart je pomoci neplodným párům ke splnění jejich cíle - mít potomka. Tedy zabýváme se diagnostikou a léčbou sterility. K základním vyšetřením u ženy patří vyšetření hormonálních hladin, vyšetření hormonů štítné žlázy, ultrazvukové vyšetření, eventuelně vyšetření průchodnosti vejcovodů, u muže je to vyšetření spermiogramu. V indikovaných případech doporučujeme i genetické a imunologické vyšetření.

Je neplodnost rozšířený společenský neduh?

Neplodnost bohužel narůstá a v současné době má problémy s otěhotněním asi čtvrtina párů v ČR. Vzrůstající tendenci má hlavně mužská neplodnost.

Jaké nabízí NATALART služby?

V C.A.R. se zabýváme nejprve diagnostikou - tedy snažíme se odhalit podle výše zmíněných vyšetření faktor-příčinu sterility a podle výsledků stanovujeme léčebný postup. Někdy postačí provedení intrauterinní inseminace-zavedení upraveného spermatu do dutiny děložní nebo provádíme umělé oplodnění - IVF.

Jaká je úspěšnost Vaší asistované reprodukce?

V CAR provádíme u mužů vyšetření spermiogramu, u mužů, kteří nemají v ejakulátu spermie žádné - provádíme ve spolupráci s urologickou klinikou FN Plzeň - mikrochirugický odběr spermatu - TESE, MESA. U ženy kromě výše uvedených vyšetření provádíme tedy inseminaci, cyklus umělého oplodnění - a jsme schopni ambulantně vyšetřit průchodnost vejcovodů metodou hysterosalpingosonografie v našem centru je rovněž běžné darování spermatu a darování vajíček. Veškeré tkáně jsme schopni kryokonzervovat a uchovávat v zamraženém stavu pro další využití při léčbě neplodných párů péči poskytujeme i pro páry ze zahraničí. Úroveň asistované reprodukce v Čechách je vysoká a respektovaná v Evropě, stejně tak v Natalartu, kde se úspěšnost pohybuje okolo 40 % na jeden cyklus, pochopitelně se zvyšuje, když žena podstoupí cyklů více.

Nejzajímavější je to, že přestože se zvyšuje průměrný věk ženy, které IVF podstupují a snižujeme počet přenášených embryí do dělohy, úspěšnost IVF roste.

Jaké služby hradí pojišťovna a v jakém rozsahu?

Pojišťovny hradí 4 cykly umělého oplodnění od 22 do 39let v případě, že se 1. a v případě neúspěchu 2.cyklus přenáší jedno čerstvé embryo. Pokud by se přenášela v 1.nebo 2. cyklu embrya 2, hradí pojišťovna cykly 3.

Co byste poradil párům z Plzeňského kraje, které se neúspěšně pokouší o početí potomka?

Rada pro páry nejen Plzeňského kraje, ale z celých Čech je neodkládat mateřství do pozdějšího věku. Do 35 let je schopnost otěhotnění relativně dobrá, poté začíná klesat a výsledky po 40 roce života jsou nejhorší ze všech věkových skupin, což je dáno genetickou výbavou embryí. Obecně platí, že počet vajíček a jejich kvalita s rostoucím věkem klesá. Ve 35 letech života až 50 % všech embryí nemá dobrou genetickou výbavu a po 40 roce až 70 % všech embryí.

Můžete jim nějak pomoci?

Pokud se páru nepodaří do roka otěhotnět při pravidelném pohlavním styku, měli by konzultovat svého gynekologa, který bud provede některá vyšetření sám nebo odešle pár do CARu.

Kde a kdy Vás mohou zájemci o asistovanou reprodukci navštívit?

Od 13.1.2014 sídlíme ve 4. patře budovy Genetiky pana docenta a dr.Lošana (Parková ulice 11, Plzeň-Černice), kam jsme se přestěhovali z důvodů stále užší spolupráce, která je běžná mezi IVF centrem, Genetikou a ambulancí reprodukční imunologie, která rovněž v budově sídlí.

Jak dlouho již nabízíte služby a řešení v oblasti podpory úspěšné snahy o otěhotnění?

CAR Natalart vznikl v 2003 jako 1. nestátní IVF centrum v ZPČ regionu,poté co celý tým několik let společně pracoval pod vedením MUDr.Boušeho coby zdravotnického vedoucího a MUDr. Křižanovské PhD. jako vedoucí embryologické laboratoře.

Na závěr rozhovoru Vás poprosím o několik rad, jak zvýšit šanci na početí.

Rady jak zvýšit šanci na otěhotnění jsou těžké a některými jedinci hůře akceptovatelné - obecně - zdravý životní styl - všeho s mírou - přiměřený pohyb, jídlo, pití, pokud možno nekouřit a neodkládat mateřství příliš dlouho.

Přeji všem, aby plození potomka bylo tou radostnou stránkou jejich života a ne martyriem po ambulancích lékařů.

MUDr. Pavel Rokyta
NATALART s.r.o.

e-mail: natalart@natalart.cz
tel.: 373 300 122
www.natalart.cz

Děkuji za rozhovor

Jan Vavřička


weby uniweb zprávy

Komentáře

  • Před 4 roky

    Dobrý den mi zme bolí na klinike a powedali že sme v pořádku len že mám štítnou žlázu velkou je to dovod proč nemůžu otěhotnět

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 23.01.2014 08:07
9 (1)
 
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Dacia - Ihned k odběru
uniweb weby