Soud s ex-primářem v Plzni - vražda sekerou a znásilnění

V Plzni probíhá soud s Vojtěchem Č., bývalým primářem Domažlické nemocnice, obžalovaným z brutálních činů. Obviněn z napadení dvou žen, jednu zabil sekerou a druhou znásilnil. Vinu přiznal s výhradami, tvrdí, že útočil kvůli narušenému psychickému stavu. Hrozí mu doživotí, oběti a pozůstalí žádají odškodnění.

obrázek: Soud s ex-primářem v Plzni - vražda sekerou a znásilnění

V Plzni probíhá proces s bývalým primářem Domažlické nemocnice Vojtěchem Č., který čelí obžalobě z mimořádně brutálních činů v Plzeňském kraji. Obžalovaný muž údajně útočil na svou milenku, mladou lékařku z regionu, a následně na jinou ženu, kterou znal. Obě napadl, škrtíc je do bezvědomí, svázal a na první z nich použil sekeru, čímž ji usmrtil. Druhou ženu poté znásilnil a ponechal ji svázanou v jejím bytě.

Soudní řízení začalo poté, co obžalovaný, v neprůstřelné vestě, přiznal svou vinu, avšak s výhradami. Prohlásil, že činů lituje a že jeho psychický stav byl v rozhodující době narušen.

Předložené důkazy a výpovědi státního zástupce Jiřího Richtra ukazují, že řádění lékaře začalo poté, co byl vyhozen z rodinného domu, když jeho manželka obdržela zprávy o obnovení jeho mileneckého vztahu. Obžaloba uvádí, že Vojtěch Č. si připravil vražedné nástroje a odjel k oběti domů, kde ji po návratu napadl.

Lékařova obhajoba tvrdí, že Vojtěch Č. měl v úmyslu pouze vystrašit svou milenku, nikoli ji zabít. Přiznal, že si problémy ve vztahu neúspěšně pokoušel řešit, ale psychicky situaci nezvládl. Podle obhajoby může tato tvrzení ovlivnit právní kvalifikaci činu.

V případě usvědčení čelí bývalý primář trestu odnětí svobody na doživotí. Státní zástupce navrhuje trest v délce 25 let. Pozůstalí požadují odškodnění ve výši přesahující osm milionů korun za nemajetkovou újmu a další náklady. Žena, která útok přežila, se přes svou právní zmocněnkyni domáhá tří milionů korun jako odškodnění.

Vyšetření pokračuje a soudní líčení přináší nové informace o případu, který vyvolal značnou pozornost a emoce jak v regionu, tak na celorepublikové úrovni.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku
Další články