Spanilá jízda plzeňských radních rozdávala radost

Již tradičně zavítali členové Rady města Plzně v rámci akce „Spanilá jízda“ do zařízení poskytující sociální služby na území města Plzně a ve Šťáhlavech.

SEO UNIWEB

V předvánočním čase se na návštěvu vydali náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková, náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule, radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf a do zařízení předali zástupci města dárky také za radního pro oblast bezpečnosti Martina Zrzaveckého. Vedení města návštěvou v adventním čase děkuje vedení a zaměstnancům organizací za jejich celoroční nasazení, současně v zařízeních zjišťuje, co je možné zlepšit, či jak může město více pomoci. „Spanilou jízdu“ kompletně zajišťuje Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně.

Město pro sociální zařízení na jejich přání připravilo dary v celkové hodnotě 110 tisíc korun. Dar pro každé zařízení je v hodnotě pěti tisíc korun, včetně DPH. Primátor Martin Baxa navštíví Stacionář Jitřenku, Domov pro seniory sv. Jiří a Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže v pátek 3. ledna.

Náměstkyně Eliška Bartáková zavítala do Dětského centra Plzeň Šneček na Doubravce, kde společně s dětmi rozbalovala nadělené dárky pod vánočním stromečkem. Od dětiček obdržela velký obraz – srdce. Dále navštívila Senior residence Terasy v Sokolovské, kde klienti od města obdrželi terapeutické pomůcky a Centrum Hájek ve Šťáhlavech, tomu město zakoupilo nahřívací deky a nášlapné desky na cvičení.

Náměstek Michal Vozobule se vydal do Domova sv. Zity, kam přivezl zahradní lehátko a CD přehrávač se sluchátky na čtení knih, Hospic sv. Lazara obdaroval deseti polštáři. Dále si prohlédl Dětské centrum Na Chmelnicích, kde s dětmi rozbaloval vánoční dárečky nadělené pod stromkem. Prohlédl si také Domov pro osoby se zdravotním postižením Nováček, kde si klienti přáli ozvučené hračky a kouzelné čtení, na závěr navštívil Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, kam přivezl nahrávací zařízení na hudební vystoupení uskupení Jamáček.

Radní David Šlouf se vydal do čtyř sociálních zařízení – do Domova se zvláštním režimem Čtyřlístek zavítal s novým fotoaparátem, Domovinku na Slovanech obdaroval novými dekoracemi (záclony a závěsy), v Domově sv. Alžběty si přáli nové vánoční dekorace. Do Domova sv. Zdislavy, kde se starají o matky s dětmi v tísni, zakoupilo město vánoční dary v podobě kosmetických sad pro matky i jejich děti.

Město předalo za radního Martina Zrzaveckého dary do Domova se zvláštním režimem Petrklíč (fotoaparát), houpacího koně a kočárky pro panenky do AD MáTa pro rodinu, do Domova sv. Františka ve Wenzigově ulici 330 párů ponožek, do zařízení Naděje, středisko Černická, společenské hry a hračky a pro Humanitární sklad, potravinovou banku a terénní krizovou službu ledničku pro klienty.

V letošním roce se jednalo již o dvanáctý ročník vánočních jízd do zařízení poskytující sociální služby.

Fotogalerie
weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
clio auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb