Špičák: podmínky výborné, začne stavba snowparku, o víkendu závody

Šumavský Ski & Bike má aktuálně na sjezdovkách 50 až 70 cm technického sněhu v kombinaci s přírodním, mimo ně pak leží 25 – 30centimetrů přírodního.

weby uniweb

V sobotu 22.1. a v neděli 23.1. se na spodním úseku sjezdovky číslo 3 Slalomové konají krajské závody ve slalomu a obřím slalomu. Do jejich ukončení bude tak pro veřejnost tato část uzavřena. Její horní úsek stejně jako dalších 10 tratí jsou ale samozřejmě lyžařům k dispozici. Druhým víkendovým turnusem pokračují Celodenní lyžařské/snowboardové kurzy především pro děti.

„Po prozatímním rekordním víkendu této sezony, kdy u nás v sobotu 15. ledna lyžovalo 2200 lidí, v neděli 16. ledna pak 1500, je návštěvnost i v tomto pracovních týdnu velmi dobrá. Denně tady lyžuje v průměru 900 lidí, máme tu mj. hodně školních kurzů. Prozatímní lednová čísla jsou tak obdobná jako v předcovidových sezonách,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.              

Podmínky a přijatelné množství sněhu konečně také umožní výstavbu snowparku na Lubáku (sjezdovka č.6), kterou pro Ski&Bike Špičák zajišťuje specializovaná firma. „Ještě svah Lubáku dosněžujeme a příští týden se na něm začnou objevovat první jednodušší překážky. Postupně začnou přibývat ty větší a složitější,“ dodává k dalšímu rozšiřování nabídky areálu V.Kasík.        

Aktuálně se na šumavském Špičáku lyžuje na 11 sjezdovkách. Z těch hlavních pak na jedničce Turistické (modrá), dvojce U zalomeného (červená), trojce Slalomové (červená) a rodinné Spodní Šanci (modrá, číslo 5). Dále také na sjezdovce od hlavního parkoviště (č.10), pro děti a začátečníky ještě na tratích pod hotelem Sirotek (č. 7 a 8) či dětském hřišti s pohyblivým kobercem (č.11) před chatou Hanička.


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Velikáni filmové hudby

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby