Sportmanie se přehoupla do své druhé poloviny

Rekordní návštěvu laické i odborné veřejnosti zaznamenali v úterý organizátoři největší sportovní akce pro veřejnost v Plzni – Sportmanie Plzeň 2022.

potisk adapt print

Téměř ideálního počasí využily tisíce lidí, kteří do areálu Škoda sport parku na území Městského obvodu Plzeň 2-Slovany zavítali. Největšímu zájmu se včera těšily autogramiády letošního vítěze Stanley Cupu Pavla Francouze, plzeňské tenistky Andrey Sestini Hlaváčkové a maratónské běžkyně Terezy Hrochové. Mimořádnou pozornost vzbudila podvečerní beseda sportovních klubů s prvním náměstkem primátora města Plzně Romanem Zarzyckým a radním Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Vladimírem Krocem, při které si obě strany vyměňovaly názory na aktuální situaci v podpoře jednotlivých sportovních odvětví.

Zpestřením úterního programu byl beachvolejbalový turnaj O pohár senátora Lumíra Aschenbrennera, který v rámci svého dne na Sportmanii uspořádal Městský obvod Plzeň 2-Slovany. Zúčastnily se ho týmy čtyř největších plzeňských obvodů v čele se starosty Helenou Řežábovou, Davidem Procházkou a Tomášem Soukupem. Vítězství si nakonec odnesl pořadatelský tým obvodu Slovany v čele s místostarostkou Evou Trůkovou.

V pondělí skončil první třídenní cyklus Sportmanie, při kterém pořadatelé rozdali dětem do 15 let po splnění jednoduchých podmínek více než 3 000 bronzových medailí. Ve druhém cyklu, který potrvá do čtvrtka, se udělují medaile stříbrné. Ty mohou děti získat poté, kdy na deseti různých sportovištích nasbírají do speciální aplikace QR kódy. Odkaz na aplikaci stejně jako podrobný program, mapu areálu, seznam stanovišť a všechny další informace jsou k dispozici na stránce https://sport.plzen.cz/SportmaniePlzen.

Dnes se Sportmanie Plzeň přehoupne do své druhé poloviny. I ta je nabita bohatým doprovodným programem na hlavním pódiu, kde se každých 15 minut představí některý z klubů včetně ukázek sportovních aktivit a vždy 15 minut před celou hodinou jsou připraveny jednoduché soutěže o ceny.

Nad dnešním dnem Sportmanie převzal patronát Městský obvod Plzeň 4, který v rámci programu ocení své úspěšné sportovce. V doprovodném programu čekají na návštěvníky mj. autogramiády plzeňských hokejistů a atletů a zítra dorazí na Sportmanii pětinásobní mistři České republiky – házenkáři Talentu týmu Plzeňského kraje.

Sportmanie Plzeň 2022 potrvá v areálu Škoda sport parku do neděle 28. srpna. Vstup na akci je zdarma, otevřeno je ve všední dny od 14 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 20 hodin a v závěrečný den Sportmanie Plzeň, v neděli 28. srpna, bude otevřeno rovněž od 10 hodin, ovšem veškeré sportovní aktivity skončí už v 16 hodin.

Pořadatelé žádají veřejnost, aby vzhledem k omezenému počtu parkovacích míst (pro parkování návštěvníků je vymezena obslužná komunikace nad vodárnou a parkoviště v areálu DEPO 2015) využili v maximální možné míře dopravu prostředky MHD. Zastávka „Vodárna“ je přímo u vchodu do areálu, staví zde linky č. 10, 13, 22, 29 a 30.

Některá další lákadla Sportmanie:
pátek 26. 8.: kouzelnická show Romana Budila (zároveň mistr ČR v běhu na 5000 m)
sobota 27. 8.: Barevný běh (pořádá Rozběháme Česko)
neděle 28. 8.: cyklistický závod pro děti i pro dospělé

Fotogalerie
SEO konzultant

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 24.08.2022 17:060 +
 
Dacia - Ihned k odběru

Hlavní zprávy

 

Renault Captur - Renault bez čekání
uniweb weby