Správa NP Šumava omezuje činnost úřadu a uzavírá všechny budovy

Až do odvolání jsou všechny budovy a ubytovny pro veřejnost uzavřeny. Správa tak reaguje na rozhodnutí Vlády ČR, která v České republice vyhlásila karanténu.

První veřejné kluziště v Plzni

Zásadní je omezit styk mezi lidmi na minimum, proto veřejnosti NP Šumava uzavírá všechny budovy. Jen odbory státní správy NP Šumava a správy CHKO Šumava budou omezeně přístupné pro ta nejdůležitější jednání a to pouze ve středu v době od 14:00 do 17:00 hod. Je však nutností předem si domluvit schůzku telefonicky u vedoucích odborů.

Ing. Jiří Dolejší, vedoucí státní správy NP Šumava
Tel: 388 450 223
Mobil: 731 530 506
E-mail: jiri.dolejsi@npsumava.cz

Ing. Silvie Havlátková, vedoucí CHKO Šumava
Tel: 388 450 245
Mobil: 731 530 300
E-mail: silvie.havlatkova@npsumava.cz

„Přesto velmi prosíme, aby veřejnost zvážila potřebnost případných žádostí a co nejvíce využívala telefonické nebo elektronické komunikace s našimi úředníky. Chod úřadu jako takového však přerušen není a všechny započaté správní úkony, včetně lhůt probíhají standardně,“ vysvětluje mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.

„Zároveň jsme uzavřeli všechny naše ubytovny a pozastavili jsme rezervační systém pro ubytování do konce dubna letošního roku. Omezili jsme veškerá interní jednání a porady v budovách Správy. U těch zaměstnanců, u kterých to povaha jejich práce umožňuje, jsme nařídili práci z domova. Pochopitelně jsou zrušeny všechny plánované programy pro veřejnost,“ dodává.

Strážci se ale na území národního parku a CHKO Šumava budou pohybovat bez omezení a budou vykonávat svoji informační a strážní činnost. Hasičská jednotka sdružená s obecními jednotkami obcí je také zcela funkční a rovněž práce v lesích nijak omezovány nebudou.

„V současnosti dokončujeme uzavírání rámcových smluv na práce v lesích s přihlášenými dodavateli. To by mělo být hotové do konce tohoto týdne, nejpozději však v týdnu příštím. Následně budou územní pracoviště NP Šumava vyhlašovat jednotlivé minitendry, které poběží standardně. To vše se děje elektronicky, jen podpisy jednotlivých smluv budeme řešit dle aktuální situace a na základě individuálních domluv s dodavateli,“ sděluje náměstek ředitele Správy NP Šumava Jan Kozel.

Stále platí uzavření všech informačních a návštěvnických center Národního parku Šumava a to včetně výběhů s jeleny, rysy a vlky. Blížící se termín spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy 1. dubna zatím zůstává v platnosti.

„Jedná se totiž pouze o elektronickou registraci s tím, že první den splouvání je plánován, jako každý rok, až na 1. května. Podobně je to i s přípravou programu Průvodci divočinou, v současnosti připravujeme letošní podobu průvodcovaných vycházek do šumavské divočiny a registrace by měla být spuštěna v polovině května,“ říká Jan Dvořák.

Veškeré informace, omezení, ale i kontakty jsou k dispozici na oficiálním webu Správy Národního parku Šumava www.npsumava.cz

„Chci tímto poděkovat zaměstnancům i veřejnosti za dodržování všech nastavených pravidel. Zároveň přeji všem pevné zdraví a také co nejvíce optimismu v této nelehké době. Věřím, že brzy pomine,“ zakončuje ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 16.03.2020 17:040 +
 
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby