Stodská nemocnice rekonstruuje bytový dům pro zaměstnance

Stodská nemocnice začala v těchto dnech první etapu rekonstrukce bytového domu, který převzala od kraje a v němž budou bydlet zaměstnanci nemocnice.


Z celkového počtu 13 bytových jednotek typologie 1+1 se jich v úvodní etapě zrekonstruuje devět a s nimi i prostory dvou ordinací. Investice ve výši šesti milionů korun bude dokončena v květnu.

„Jedná se o kompletní modernizaci prostor i rozvodů. Dělá se voda, kanalizace, elektřina, topení, podlahy i omítky. Vybourávají se současná bytová jádra a vzniknou nové koupelny, toalety i kuchyňský kout. Měnit budeme i všechny dveře bytů včetně vchodových vymění se i plastová okna, která budou osazeny žaluziemi,“ říká vedoucí technického oddělení Stodské nemocnice Václav Vítovec.

Důvodem rekonstrukce je, že současné vybavení bytů už bylo zastaralé a ne všechny byty byly využitelné. Nemocnice je přitom potřebuje poskytnout zdravotníkům, kteří nemají v regionu vlastní bydlení. Jedná se jak o zájemce o práci tak i o studenty zdravotnických nebo lékařských fakult, kteří vykonávají v nemocnici praxi.

„Lékaři, sestry i další zdravotnický personál včetně studentů k nám přichází z různých koutů země. Abychom je jako zaměstnavatel zaujali, musíme mít pro ně adekvátní bydlení. Kromě toho, že jim umíme najít nemovitost do pronájmu nebo i ke koupi, tak jako první bydlení chceme mít kvalitní vlastní kapacity. Proto jsme se rozhodli dům kompletně modernizovat. Další etapa, která bude následovat v příštím roce, se bude týkat zbylých bytů a společných prostor domu,“ vysvětluje ředitel nemocnice Alan Sutnar.

Také ostatní nemocnice modernizují bydlení pro zaměstnance. Loni dokončila postupnou rekonstrukci zaměstnaneckého penzionu Klatovská nemocnice. Domažlická nemocnice začala ve spolupráci s městem stavět pro zdravotníky rodinné domy a rovněž Rokycanská nemocnice v těchto dnech rekonstruuje v etapách svůj bytový dům. 

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq