Šumava hlásí na Vánoce i Silvestra plno

Hotely na Šumavě mají na Vánoce a Silvestra plno. Zájem o svátky na horách je i přesto, že není sníh a není vůbec jisté, že do konce roku napadne.


Hotely na Šumavě mají na Vánoce a Silvestra plno. Zájem o svátky na horách je i přesto, že není sníh a není vůbec jisté, že do konce roku napadne.
V těchto dnech je sice řada hotelů a penzionů zavřená, to ale jenom proto, že se chystají právě na svátky. Většina zařízení má jak na Vánoce, tak i na Silvestra plno. Silvestry na Šumavě bývají zamluvené dlouho dopředu. Lidé tvrdí, že i kdyby sníh nebyl, tak svátky na horách jsou mnohem hezčí než v deštivém městě.
Ubytování se dá ale ještě sehnat. Dá také očekávat, že třeba kvůli nemoci nebo i právě kvůli špatným sněhovým podmínkám může někdo pobyt odřeknout až těsně před nástupním termínem.
Předpovědi počasí se mění, podle té poslední by se před Vánocemi mělo ochladit. Déšť se prý změní ve sníh a teploty klesnou pod bod mrazu. Za takového počasí by provozovatelé lyžařských areálů mohli vyrábět i technický sníh. Na konci roku se ale má zase oteplit, takže sníh opravdu jistý není. Na Šumavě je přitom s vyžitím bez lyží trochu problém. Kromě malých hotelových bazénů tu totiž není žádný veřejný bazén, takže kdo nechce cestovat, tak si nezaplave. Někteří sportovci i teď jezdí na kole, není jich ale moc, protože na kolo je docela zima. Takže asi nejlepší variantou jsou klasické procházky.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 19.12.2006 07:290 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq