Také centrální obvod Plzně poskytne dobrovolníky

Město Plzeň zřídilo v souvislosti s epidemií koronaviru novou službu, která je určena potřebným seniorům, rodičům samoživitelům a lidem v opravdu krizové situaci.


 V úterý 17. března 2020 v 8 hodin ráno začalo fungovat Kontaktní centrum pro osoby v nouzi. Lidé se do něj dovolají vytočením telefonního čísla 378 032 222. Jejich hovor přijmou pracovníci centra, zjistí, co dotyčný potřebuje i jak je pomoc akutní. Lidé v nouzi mohou žádat o zajištění nákupu, vyzvednutí léků, vyvenčení pejska a podobně. Úkolu se pak ujme zaregistrovaný a proškolený dobrovolník. Služba je dostupná od pondělí do pátku v čase od 8 do 18 hodin. Centrum může přijmout až pět hovorů současně. Dobrovolníky koordinuje TOTEM, z. s.

Město Plzeň také připravilo pro občany formulář na svém webu, pomocí kterého se mohou obracet na město se svými dotazy a podněty k situaci v Plzni v souvislosti s epidemií Covid-19, nebo pokud potřebují pomoc či ji chtějí nabídnout. 

„V této krizové situaci oceňujeme jednotný postup města Plzně a náš obvod se k němu v rámci svých sil připojuje“, informuje David Procházka, starosta třetího plzeňského obvodu. „V případě potřeby je obvod připraven poskytnout jak pracovníky na výše uvedené infolince, tak dobrovolníky s úřadovými automobily, kteří budou připraveni v rámci obvodu pomoci lidem, kteří se v této krizové době ocitli v nouzi“, dodává David Procházka.

Poznámka redakce: hledáte oficiální stránky a oficiální zprávy města Plzně? Klikněte na stránku Zprávy z Plzně.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka