Trendy koupelny roku 2022: vzory, kontrasty a ozvěny minulosti

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com Toužíte po koupelně snů, která vás okamžitě přenese do toskánské vily u moře, do budoucnosti nebo naopak zpátky do minulosti? Zařiďte si koupelnu přesně podle svých představ. Pokud sháníte inspiraci, přinášíme vám trendy, které kralují letošním koupelnám. Těšit se můžete na pestré barvy, kontrasty i eleganci.

potisk adapt print

Výrazné, barevné a pestré koupelnové vzory jsou na vrcholu

V prvé řadě se do popředí oblíbenosti dostávají vzory. Pestré, barevné, velkoformátové, retro či kontrastní. Vzory jsou zkrátka na vrcholu a neměli byste se jich bát. Vybírejte si je s ohledem na to, co se vám líbí a co máte rádi. Abyste to s nimi ale nepřehnali, zaměřte se na jednu koupelnovou zeď a zbylé tři vymalujte v doplňkových barvách. Nejlépe se hodí za dominantní stěnu koupelny zvolit tu, na které je umístěna koupelnová skříňka a umyvadlo. Tak budete mít svou tapetu či pestré dlaždice na očích neustále.

Dřevěný či kontrastní? Vyberte si podle svého vkusu

Tím se přímo dostáváme k tomu, podle čeho vybrat vhodný koupelnový nábytek. Kromě toho, že by měl nabízet dostatek úložného prostoru, měl by být také opatřen voděodolnou vrstvou, aby nedošlo k jeho zničení ve vlhkém prostředí. Když bychom se zaměřili na jeho barevné provedení, stále je v oblibě dřevo, ať už světlé či tmavé, ale populární jsou také kontrastní barvy. Do bílé koupelny se skvěle hodí černý koupelnový nábytek a naopak, do tmavě vymalované koupelny sáhněte po bílém nábytku.

Retro éra je na vrcholu, využijte toho

Toužíte-li po nějakém stylu, který byl v oblibě v minulosti, nemůže existovat lepší doba pro jeho oživení. Pokud totiž nějaké styly doopravdy září, jsou to ty retro. Nabídkou koupelnových dlaždic s vintage a retro vzory se to jenom hemží! To se odráží také v barevné paletě, která koupelnovým trendům na rok 2022 kraluje. Je to hlavně zemitě modrá, temně modrá a okrově žlutá. Na vintage vzory můžete vsadit také při výběru koupelnového textilu. Čím pestřejší, hravější a nápaditější vzory, tím lépe. Výsledkem totiž bude veselá retro koupelna, ve které bude radost pobýt.

Přítomnost zeleně v koupelně je samozřejmostí

Nesmíme ale zapomenout zmínit ani rostliny. Ty totiž mají v koupelnách své čestné místo. Dokonale se zeleň hodí do koupelen, ve kterých jsou stěny vymalovány v odstínech zelené, šedé, bílé i žluté. Přítomnost pokojových rostlin lze doplnit také podlahovými dlaždicemi s designem kamene.

Image title

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Inspirujte se koupelnovými trendy pro rok 2022 a užívejte si rozmazlování v kontrastních, retro či moderních koupelnách obsypaných zelení. Milujete-li barvy, vsaďte na vintage vzory dlaždiček a nechte svou koupelnu zářit.

Komerční sdělení. Zdroj fotografií a textu: inzerent

Fotogalerie
Autor: REGIONPLZEN.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB ZSA ŠKODA 2022

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby