Discgolf a další. Trojka zná vítězné návrhy z participativního rozpočtu

Trojka má pro své obyvatele šest vánočních dárků. A vybrali si je sami občané. Jedná se o šestici vítězných návrhů za celkem šest milionů korun, které vzešly z prvního ročníku projektu participativního rozpočtu Rozhodněte sami pro městský obvod Plzeň 3.

Cílená propagace v Plzni

„Je skvělé, že se lidé opravdu hojně zapojili celou řadou zajímavých nápadů na vylepšení života v našem obvodu, kterých dorazilo 166 i hlasováním o třiatřiceti realizovatelných, které postoupily. Od 15. října do 1. prosince přišlo celkem 2824 hlasů,“ prozrazuje starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Za Bory zvítězil nápad na zřízení discgolfového hřiště v areálu oblíbeného multifunkčního areálu Škodaland, získal celkem 409 hlasů. 

„Skvrňanští si nejvíce přejí vyhotovit studii na koupaliště, své hlasy jí poslalo 254 obyvatel a na Valše vyhrálo víceúčelové hřiště mezi ulicemi U Studny a U Kolejí, hlasovalo pro něj 168 lidí,“ představuje další vítězné návrhy 1. místostarosta Trojky Pavel Šrámek.

Na Nové Hospodě se za peníze z participativního rozpočtu postaví Beachvolejbalové hřiště u Sokolovny, přálo si ho 120 obyvatel.

„V Radobyčicích si prvenství vybojoval nápad na úsekové měření, hlasů byla v tomto případě rovná stovka a Na Výsluní stačilo pro vítězství návrhu hřiště u zastávky Luftova zahrada 98 zaslaných hlasů,“ doplňuje výčet vítězných nápadů místostarosta Ladislav Nový.

Návrhy, které obyvatelé vybrali, se budou realizovat v roce 2024. „Zároveň máme v plánu v projektu participativního rozpočtu pokračovat i nadále. Nyní si vyhodnotíme, jak se náš první ročník vyvedl, co bychom případně udělali jinak a uvidíme, zda druhý ročník zůstane ve stejné podobě, výši i rozsahu,“ dodává místostarosta Ondřej Ženíšek.

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka