Univerzita třetího věku se rozšiřuje do Starého Plzence

Univerzita třetího věku (U3V) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) se připravuje na nový akademický rok a hlásí další rozšíření poboček.


Nově ji zájemci najdou také ve Starém Plzenci, a dokonce i v jihočeských Strakonicích. Kromě prezenčních kurzů nabídne opět i online přednášky, přístupné posluchačům ze všech poboček. Přihlašování ke studiu probíhá elektronicky, a to od 22. do 28. srpna.

Genealogie – generace za generací, Ikonografie historické Plzně, Dějiny architektury, Vesnice a města Plzeňského kraje, Úvod do principů průmyslu 4.0 nebo třeba Tvůrčím psaním k psychické vyrovnanosti, to je jen malý výběr z nových kurzů a předmětů U3V. Jen v nabídce plzeňské pobočky je pro blížící se akademický rok na výběr z 37 kurzů, mezi nimiž je 18 novinek. Zájemci tu najdou předměty z oblasti historie, literatury, umění, přírodních věd, psychologie, filozofie, náboženství, ale i techniky nebo práva. Hlásit se mohou také na kurzy jazykové, konkrétně na němčinu nebo angličtinu v různých úrovních, nebo na kurzy pohybové, kde si mohou zvolit rehabilitační jógu, kondiční cvičení nebo cvičení podporující fyzickou i emocionální kondici qi-gong.

Kromě nabídky U3V stále obnovuje a rozšiřuje také síť svých poboček. Nově pod svá křídla přibrala další dvě města – Starý Plzenec a Strakonice. V současné době tak zahrnuje osmnáct míst Plzeňského, Karlovarského a nově i Jihočeského kraje – konkrétně Plzeň, Klatovy, Tachov, Stříbro, Zbiroh, Spálené Poříčí, Rokycany, Dobřany, Plasy, Horažďovice, Blovice, Starý Plzenec; Cheb, Aš, Sokolov, Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Strakonice. To však ještě nemusí být konečný počet. „V současné době jednáme o otevření pobočky v Nečtinech. Pokud se vše podaří, rádi bychom první posluchače přivítali ještě tento akademický rok,“ plánuje vedoucí U3V Magdalena Edlová.

Pobočka ve Starém Plzenci zahájí svoji činnost kurzem Psychologie pro každý den. Výuka bude probíhat v budově Městského úřadu Starý Plzenec. Ve Strakonicích se zájemci mohou těšit na kurz Regionální archeologie a historie Strakonicka, který se bude konat v Muzeu středního Pootaví.

Zájemci z řad seniorů a lidí ve třetím stupni invalidního důchodu, jimž je U3V určena, však mohou navštěvovat nejen kurzy prezenční. Připraveny jsou pro ně také online přednášky, kterých se mohou zúčastnit posluchači z jakékoliv pobočky. „Online přednášky jsme do naší nabídky zařadili už v minulém akademickém roce a tuto možnost zúčastnit se zajímavé vzdělávací akce z pohodlí domova chceme našim posluchačům dopřát i letos,“ říká Magdalena Edlová. Aktuálně je na září a říjen připraveno šest online přednášek.

Jak v případě prezenčních, tak u online kurzů platí, že přednášející jsou pedagogové Západočeské univerzity v Plzni nebo externí odborníci, kteří jsou zárukou vysoké odborné kvality programů U3V.

Rezervace do kurzů probíhají elektronicky na webových stránkách Univerzity třetího věku au3v.zcu.cz/rezervace, a to od pondělí 22. srpna od 12 hodin do neděle 28. srpna do půlnoci. Termín je určen pro stávající i nové posluchače U3V.

Nabídku kurzů a další potřebné informace najdou zájemci na webu u3v.zcu.cz.

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024