V Plzni a na Plzni-jihu lidé nasadí roušky na akcích venku

Jednání Krizového štábu Plzeňského kraje (PK) se uskutečnilo v úterý 22. září 2020 částečně videokonferenčním přenosem.

SEO UNIWEB

Zástupci Krajské hygienické stanice PK (KHS) sdělili nová mimořádná opatření a zhodnotili situaci v kraji.

Plzeňský kraj s výjimkou dvou okresů, je na semaforu COVID-19 v zelené barvě. Oranžovou barvu mají okresy Plzeň-město a Plzeň-jih, kde od středy začínají platit mimořádná opatření. Jedno z nich se týká povinnosti nošení ochrany nosu a úst na hromadných akcích, kde na jednom místě bude více než 100 osob. Další opatření se týká vysokých škol, které mají povinnost do 23. 10. 2020 zavést distanční výuku.

Na základě zhodnocení situace v kraji nebudou zatím přijímána žádná další mimořádná opatření např. směrem ke středním nebo základním školám.

Pokud se týká omezení návštěv např. v zařízeních pro seniory, je v kompetenci ředitelů těchto zařízení zavést potřebná opatření dle situace.

Náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcela Krejsová nabídla KHS pomoc při personálním zajištění na call centrech. Na základě poptávky, kterou provedl odbor školství na vyšších odborných školách, je možné využít studenty, kteří projevili zájem o výpomoc u KHS.

Dále byl zhodnocen stav zásob ochranných pomůcek v našich zařízeních, kterých je zatím dostatek.

Náměstkyně informovala také o zřízení Ústředního krizového štábu, který bude mimo jiné evidovat stav ochranných pomůcek v jednotlivých zařízeních v kraji a také kapacity COVID-lůžek ve zdravotnických zařízeních.
Ředitelka Centrálního nákupu PK nabídla přítomným zástupcům IZS a dalších organizací pomoc s administrací zakázek v případě nákupu většího množství ochranných pomůcek.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
VOUSATÝ LENIVEC

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb