V Plzni hoří spor o novou náplavku

Město schválilo příspěvek 700 tisíc korun na otevírací festival, opozici se to ale zdá moc. Prodražila se navíc samotná stavba.

SEO UNIWEB

Odpočinková zóna na levém břehu Radbuzy mezi Wilsonovým mostem a mostem U Jána v centru Plzně je hotová. Její slavnostní otevření se odehraje příští víkend od 13. do 15. září a zastupitelé města na to odsouhlasili 700 tisíc korun. Opozice je ale proti a Piráti vzkazují, že primátorovi přispějí na zakoupení pásky a nůžek, což by podle nich stačilo. Zástupci města se podle Plzeňského deníku hájí, že suma půjde na umělce i produkci a je obvyklá.

Prodražila se i stavba náplavky, která nakonec stála 60 milionů.


Komentáře

  • Před 10 měsíci

    Můj názor na náplavku je spíš negativní. Prošel jsem se po ní dvakrát ve slunečném odpoledni a nedalo se tam moc vydržet. Rozpálený beton skoro žádná zeleň. Klidně tam mohly být keře nebo nízké stromy - obavy před povodní jsou liché, i kdyby tak se snadno obnoví. Betonové lavičky na sezení - očekával bych třeba povrch z masivního dřeva, jak vizuálně přívětivější, tak příjemnější na sezení. Ale hlavně - vhodnější místo by podle mě bylo nábřeží Mže od parku za Plazou skoro až k soutoku. A ani by tam nemusel být beton, jen zpevněná cesta. Je tam prostor i pro akce, trhy atd.

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 09.09.2019 08:030 (1)
 
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb home restart 1
seo uniweb