V Rokycanech první den otestovali 18 lidí

Zdravotníci Rokycanské nemocnice odebrali první den provozu odběrového místa ke zjištění nákazy koronavirem 18 osob.


Někteří doporučení pacienti nepřišli, ale mohou se dostavit zítra.  Odběry probíhaly bez komplikací. Většina pacientů neměla zdravotní potíže.

K odebrání se mělo dnes dostavit do Rokycan 24 pacientů. Dorazilo jich 18. Důvod, proč ostatní nepřišli, nemocnice nezná. Ale nemusí být na  straně pacientů.  O nařízení termínu a místa odběru se nemuseli včas dozvědět. Proto mohou přijít zítra.

Kapacita odběrného místa byla původně stanovena na 4 osoby za hodinu. "Vše ale probíhalo bez komplikací a odběry byly mnohem rychlejší. Krajské hygienické stanici jsme tedy navrhli zintenzivnit zvaní na osm pacientů za hodinu. Zítra by jich tedy mělo dorazit až 48 plus případně ti z dneška," říká šéf nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos.

Pracoviště obsluhují tři zdravotnice. Jedna zajišťuje administrativu, druhá sepisuje anamnézu a třetí provádí samotný odběr. Zítra bude pracoviště obsluhovat další tým. Zatím jsou sestaveny tři. Všichni, kdo obsluhjí odběrové místo, se k této práci přihlásili dobrovolně.

Odebrané vzorky byly po ukončení provozu odběrovéhío místa převezené do Fakultní nemocnice Plzeˇn. Výsledky se pacienti dozví telefonicky. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka