V sociálních zařízeních kraje startují návštěvy. Jen s testy a respirátory

Na základě usnesení Vlády ČR budou krajská sociální zařízení umožňovat návštěvy svých klientů od 5. 12. 2020 za přísně nastavených podmínek.

SEO UNIWEB

Návštěvy musí používat ochranné pomůcky a budou moci využít možnosti testování zdarma.

V určených návštěvních hodinách bude možné se na návštěvu objednat do všech dvanácti zařízení sociálních služeb, která Plzeňský kraj zřizuje. Návštěvy se mohou zúčastnit maximálně 2 osoby. Po celou dobu návštěvy musí mít zakrytý nos a ústa vlastním respirátorem min. řady FFP2. Dále je pro všechny návštěvy nutné prokázat se negativním výsledkem testu nebo lze možné využít zdarma testování POC testy přímo na místě.

Konkrétní informace k návštěvám budou uvedeny na webových stránkách jednotlivých zařízení.

Testování návštěvníků bude hrazeno prostředky z dotačního titulu MPSV, kromě Domovů pro osoby se zdravotním postižením, kterým musí Plzeňský kraj testy hradit z vlastních zdrojů.

„V případě klientů krajských sociálních zařízení je naší povinností nastavit taková pravidla, abychom ochránili právě ty nejzranitelnější. Zároveň klademe důraz na to, abychom jim umožnili setkávat se s těmi, které již řadu měsíců vidět vzhledem k situaci nemohli,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí Rudolf Špoták.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
karoq 2020 prosinec

Hlavní zprávy

 

seo uniweb