Připravujete teď jídlo častěji? 3v1 – snídaně, svačina i večeře rychle

Potřebujete připravit výbornou snídani, svačinu či večeři, ale dlouhé vyváření pro sebe či rodinu již nezbývá čas?


Vyzkoušejte recepty na skvělá a přesto vydatná jídla - sendvič se ztraceným vejcem, plněnou housku nebo obloženou francouzskou bagetu s guacamole. Příprava jídel nezabere více jak 15 minut, a i jednoduchá jídla mohou být gastronomickým zážitkem.

Rychle hotové a ještě k tomu velmi chutné recepty jsou záchranou každé domácnosti. Ale kdo má stále vymýšlet nějaké novinky a oslňovat tak každý den novou chutí celou rodinu a sebe nevyjímaje? Neztrácejte čas probíráním se recepty v kuchařkách. Drůbežářský závod Klatovy připravil 3 tipy, které poslouží, když se vám zrovna nebude chtít moc do vaření nebo si nebudete vědět rady.

Recepty:
Snídaně: Sendvič se ztraceným vejcem

Ingredience: 1 ztracené vejce, 2 krajíce chleba, 1 plátek holandské goudy, lžička másla, 3 plátky kuřecí prsní šunky nejvyšší jakosti zauzené od Drůbežářského závodu Klatovy, hladkolistá petrželka
Připravte si ztracené vejce, lehce opečte krajíce chleba
na rozpálené pánvi s kouskem másla. Opečený chléb vložte na talíř, můžete přidat ještě kousek tuhého másla pro lepší chuť a dále na něj postupně pokládejte tři plátky šunky, plátek sýra a přiklopte druhým krajícem. Ztracené vejce opatrně položte na chléb a ozdobte čerstvou petrželkou. A máte hotovu výtečnou snídani na vidličku, snadno a rychle.

Svačina: Plněná houska se šunkou, vajíčkem a zeleninou
Ingredience: 1 vícezrnná houska, salát, 1 vejce natvrdo (či dle vlastních preferencí), 1 rajče, okurka, pomazánkové máslo,
3 plátky kuřecí prsní šunky nejvyšší jakosti zauzené od Drůbežářského závodu Klatovy, plátek salátu
Vejce nechte vařit 10 minut v osolené vodě. Než se vajíčko uvaří, nakrájejte si okurku a rajče na kolečka. Připravte si housku, rozkrojte ji na polovinu, ale tak, aby částí zůstala vcelku a namažte pomazánkovým máslem. Dovnitř vložte salát, 3 plátky šunky, vajíčko rozkrájené na plátky, okurku a rajčete.
Tip DZ Klatovy: Pro výraznější chuť můžete jednu část housky pomazat navíc francouzskou nebo bretaňskou hořčicí. Nebo se místo toho skvěle hodí i trocha majonézy, která svačinu jistě ozvláštní.

Večeře: Obložená bageta se šunkou a guacamole
Ingredience: 1 velká francouzská bageta, 1 rajče, 1 avokádo, 1 limetka,
2 vajíčka, 4 plátky kuřecí prsní šunky nejvyšší jakosti zauzené
od Drůbežářského závodu Klatovy, sůl, pepř, sušený česnek, sladká paprika
Nejprve bagetu rozkrojte na dvě stejné části a pak ještě na polovinu. Poloviny opečte na rozpálené pánvi se lžičkou másla. Avokádo si vedle v misce rozmačkejte vidličkou a přidejte nadrobno nakrájenou cibulku, rajče a šťávu z poloviny limetky. Opečenou bagetu potřete hotovým guacamole, na něj pak položte 2 plátky šunky a ztracené vejce (TIP: pro snadnější přípravu můžete nahradit volským okem, které na konci přiklopíte pokličkou a žloutek se tím uzavře a získá podobnou konzistenci jako ztracené vejce). Vejce navrchu můžete ještě okořenit špetkou soli, pepře, sušeného česneku a červené papriky.

TIP!: Do receptů můžete vyzkoušet zauzenou krájenou kuřecí prsní šunku nejvyšší jakosti od Drůbežářského závodu Klatovy. Díky vysokému obsahu masa – 95 % a vynechání zvýrazňovačů chuti, barviv a přidaného lepku, šunka splňuje vysoké nároky České cechovní normy. Zauzení navíc šunce dodává šťavnatost a výraznější chuť.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Kamiq Fresh - Teď to klapne

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh