Ve Stodě je nová ambulance

Stodská nemocnice rozšiřuje služby o ambulantní péči pro pacienty s poruchami fungování žláz s vnitřní sekrecí, jako je štítná žláza, slinivka břišní, nadledviny, hypofýza či pohlavní žlázy. Od července otvírá novou endokrinologickou ambulanci.

Jarní servisní akce AUTO CB

Ordinace bude umístěna v levém křídle ambulantního traktu a ordinační doba bude zatím v pátek po poledni. Později se dle poptávky pacientů může rozšířit.

„Předpokládáme velký zájem pacientů z celé naší spádové oblasti. Specialisté a endokrinologické ambulance na jižním Plzeňsku a na Tachovsku skoro nejsou a čekací doby na vyšetření jsou v kraji dlouhé, přitom včasná diagnostika a zahájení léčby mají velký vliv na efektivitu léčby. Proto jsme se rozhodli tento typ péče nabídnout přímo v nemocnici,“ říká ředitel Stodské nemocnice Alan Sutnar.

Nová poradna bude pečovat jak o ambulantní pacienty, tak o pacienty v hospitalizační péči přímo v nemocnici. Bude provádět diagnostiku i léčbu. Ze žláz s vnitřní sekrecí mají lidé nejčastěji potíže se štítnou žlázou. Jejím onemocněním trpí až pět procent obyvatel ČR a zejména ženy. Účinnost léčby je do značné míry závislá na včasném rozpoznání poruch.

Nejčastějšími nemocemi štítné žlázy bývá její snížená nebo naopak zvýšená funkce, která má za následek zvětšení žlázy nebo různé záněty, které se mohou sníženou funkcí projevit. Ve spektru poskytované péče nebude chybět ani péče o nemocné s nádory. Mezi příznaky snížené funkce patří únava, deprese, váhový přírůstek, suchá kůže či úbytek vlasů. Příznaky zvýšené funkce, která postihuje nejčastěji mladé ženy, jsou nervozita, nespavost, hubnutí, průjem, pocení kůže či bušení srdce a vysoký krevní tlak.

Nemocnice se trvale snaží zlepšovat dostupnost specializované ambulantní péče. Letos už zprovoznila dvě nové ambulance - koloproktologickou a poradnu pro chronické a nehojící se rány.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 06.07.2020 10:350 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka