Výprava kraje odjíždí v neděli na dětskou olympiádu

Výprava Plzeňského kraje odjíždí již tuto neděli 19. ledna ve 12:00 hodin od plzeňského zimního stadionu na Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020, které pořádá Karlovarský kraj.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 proběhnou ve dnech 19. – 24. ledna 2020 v  Karlovarském kraji. Plzeňský kraj vysílá na olympiádu celkem 101 sportovců a 31 členů doprovodu (trenérů a servismanů). Sportovci se zúčastní všech soutěží.

Soutěžit se bude ve sportech: alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, lyžařský orientační běh, skicross, snowboarding, lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení, karate, šachy. Jako doprovodná umělecká soutěž byla zařazena hra na elektronické klávesové nástroje.

Většina lyžařských soutěží bude probíhat na Božím Daru, kde také bude ubytováno nejvíce sportovců těchto soutěží. Ty ale budou probíhat po celém Karlovarském kraji - v Ostrově nad Ohří (krasobruslení), Sokolově (rychlobruslení), v Mariánských Lázních (karate) a v hotelu Thermal v Karlových Varech (šachy a hra na klávesy), který bude současně sloužit jako olympijský dům. Hokejisté budou rozděleni do dvou skupin, reprezentanti Plzeňského kraje budou hrát v Chebu. Letos poprvé přesáhnou soutěže hranice České republiky, neboť soutěže v biatlonu proběhnou v německém biatlonovém areálu na Fichtelbergu.

Součástí Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže je také zahajovací a závěrečný ceremoniál v KV Aréně Karlovy Vary. Medailové ceremoniály se budou konat v úterý 21. ledna před hotelem Thermal a ve čtvrtek 23. ledna před závěrečným ceremoniálem v KV Aréně.

Vlajkonošem výpravy Plzeňského kraje bude Bohuslav Ebermann, držitel stříbrné olympijské medaile ze ZOH 1976, účastník ZOH 1980, mistr světa a Evropy 1977 a účastník dalších mistrovství světa v letech 1974, 1976, 1978, 1979 a 1981 a člen Klubu českých olympioniků. 

Her se celkem zúčastní na 1 400 sportovců ze všech krajů ČR a Prahy.

ilustrační fotoKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby