Z Dobřan na Chlumčany vede nová silnice

V Dobřanech na jihu Plzeňska otevřeli páteřní komunikaci ve směru na Chlumčany. Usnadní cestu ke všem třem největším zaměstnavatelům na jihu Plzeňska. Silnice III. třídy Přeštická, jejíž oprava si vyžádala 16 milionů korun, zkvalitní přístup do nové rozvojové zóny Za Stodolami, kde vyrůstá 200 nových bytů, a k fungující firmě Loma.


V Dobřanech na jihu Plzeňska otevřeli páteřní komunikaci ve směru na Chlumčany. Usnadní cestu ke všem třem největším zaměstnavatelům na jihu Plzeňska. Silnice III. třídy Přeštická, jejíž oprava si vyžádala 16 milionů korun, zkvalitní přístup do nové rozvojové zóny Za Stodolami, kde vyrůstá 200 nových bytů, a k fungující firmě Loma, kde přibudou příští rok dvě nové továrny, které dají práci více než 120 lidem. Řekl to starosta pětitisícových Dobřan Jaroslav Sýkora.
"Komunikace výrazně zkvalitní cestu do Chlumčan, kde působí dva rozhodující zaměstnavatelé jižního Plzeňska," dodal. Jde o výrobce keramických obkladů Lasselsberger a závod na výrobu pórobetonu Xella. Ve směru do Dobřan zkvalitní přístup k největšímu místnímu zaměstnavateli, psychiatrické léčebně. Zkvalitní ekonomický rozvoj města okolí.
Celkové náklady rekonstrukce činily 16 miliónů Kč. Plzeňský kraj platil obnovu vozovky včetně kruhového objezdu za 11 milionů Kč, z toho zhruba 7,5 milionu Kč získal od EU. Město vydalo 5,1 milionu Kč hlavně na vybudování nových chodníků a parkovacích stání.
Půlkilometrový tah byl ve velmi špatném stavu vinou zvýšené hustoty těžké nákladní dopravy, která směřovala z obou chlumčanských závodů.
Do šestihektarové průmyslové zóny vstoupila jako první koncem roku 2004 Loma Systems, první britský investor v kraji, který s 50 lidmi vyrábí elektronické přístroje pro kontrolu znečištění jídel a léků. Od města odkoupila dva hektary, z nichž na polovině stojí jedna výrobní hala. Plánuje zdvojnásobit počet lidí.
Největší dopravní stavbou Dobřan za posledních 16 let byl kilometrový průtah městem směrem od Plzně na Domažlice. Stavba, otevřená koncem roku 2002, přišla na 60 milionů korun.Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 07.12.2006 14:570 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq