Zajišťovat autobusovou dopravu v kraji bude Arriva

Krajská rada schválila výběr dopravce na zajištění autobusové dopravy společností ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. na dobu 2020 – 2030 pro celý Plzeňský kraj.


Jednání s dopravcem směřují k uzavření smlouvy.

Za účelem uzavření Smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou pro období 2020 – 2030, a to pro oblast I Plzeňský kraj – jih a oblast II Plzeňský kraj – sever byly 10. září 2018 vyhlášeny veřejné zakázky. Do nich se přihlásili dva účastníci, ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s.r.o. a ČSAD autobusy Plzeň a.s. Z důvodu nesplnění podmínky zajištění zadavatelem požadované jistiny byl vyřazen uchazeč ČSAD autobusy Plzeň.

V elektronické aukci pak Plzeňský kraj požadoval snížení ceny, na které společnost ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY přistoupila. Původní cena 42,71 Kč bez DPH za 1 kilometr byla snížena na 42,12 Kč tj. o 0,59 Kč za 1 kilometr pro oblast I Plzeňský kraj – jih. Snížením této ceny ušetří Plzeňský kraj ročně zrhuba 6 milionů Kč. Pro oblast II Plzeňský kraj – sever byla původní cena 42,59 Kč bez DPH za 1 kilometr snížena na 41,32 Kč tj. o 1,27 Kč za 1 kilometr. Pro tuto oblast bude pak úspora pro Plzeňský kraj zhruba 10 milionů Kč ročně. Zmíněné ceny jsou průměrné po dobu trvání zakázky. V prvním roce bude cena za 1 kilometr pro oblast I  Plzeňský kraj – jih 39,40 Kč, pro oblast II Plzeňský kraj – sever 38,70 Kč. Příjmy z jízdného budou Plzeňského kraje.

„V elektronické aukci se nám podařilo snížit cenu za kilometr u autobusové dopravy v obou oblastech a tím ušetřit zhruba 16 milionů ročně a zajistit autobusovou dopravu na území celého kraje,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 06.02.2019 13:070 +
 
Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby