Západočeská galerie v úterý otevře brány návštěvníkům

Západočeská galerie v Plzni otevírá pro návštěvníky své výstavní síně v úterý 4. 5. 2021 v 10 hodin. V Masných krámech je možnost zhlédnout jedinečnou výstavu Madon.

jaro auto cb

27. 11. 2020 – 6. 6. 2021 | NAD SLUNCE KRÁSNĚJŠÍ. Plzeňská madona a krásný sloh

Výstava představuje nejvýznamnější a nejuctívanější dílo v Plzni - Plzeňskou madonu. Je poukázáno na její vznik i kult uctívání v širokých společenských, kulturních i náboženských souvislostech. Originál Plzeňské madony bude ve výstavě pouze na 10 dní od 20.5. do 29.5., pak se vrátí vysoko na hlavní oltář katedrály Sv. Bartoloměje. Příležitost vidět Madonu z blízké vzdálenosti se nebude opakovat.

Ve výstavní síni „13“ je připravena pestrá výstava cílená pro děti, mládež a rodiny 

16. 10. 2020 – 30. 5. 2021 | BAOABC. Jak a proč vniká kniha pro děti

Jak sám název napovídá, jsou návštěvníci pozváni do nakladatelské kuchyně, kde je poodhaleno zákulisí tvůrčího procesu, vysvětleny různé tiskařské a knižní pojmy. Koncepce výstavy je postavena na abecedě, která je dětem i dospělým blízká.

 Výstava školního projektu Galerie snů

V přednáškovém sále ZČG v Pražské 13, je do 29. srpna přichystána výstava Galerie snů,  která vznikla ve spolupráci se ZUŠ Jagellonská v Plzni. Tvorba žáků probíhala bez přímého vedení učitelem pouze distančně. Děti reagovaly na zadání a tvořily svá díla z materiálu, který měly doma k dispozici.

Doprovodné programy budou realizovány s ohledem na další vývoj epidemiologické situace. O programech bude galerie včas informovat na webových stránkách a sociálních sítích.

"Prosíme Vás o dodržování rozestupů 2 m a nošení respirátorů po celou dobu návštěvy výstavy," žádají organizátoři.


STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
koronavirus v plzni

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby