Zařízení pro seniory v kraji dostanou respirátory

V úterý bylo dovezeno 20 palet desinfekce. Objednáno z krajských prostředků je dalších 100 000 respirátorů, které by měly být od středy na cestě do ČR.

weby uniweb

Na objednávání osobních ochranných pomůcek (OOP) s krajem spolupracuje organizace Centrální nákup Plzeňského kraje, která vyhodnocuje nabídky dle ceny a kvality zboží.

Kraj zásobil OOP pobytová zařízení pro seniory v celém kraji a hejtman rozhodl dodat těmto zařízením 20 tisíc respirátorů. V souvislosti s vysokým rizikem v případě nákazy v domovech seniorů také smějí přijímat klienty z lůžkových zařízení pouze po prokázaném negativním testu na koronavirus. Běžné přijímání nových klientů je zakázáno úplně.

Kraj vybavil OOP koronerskou službu a také státní zařízení – Centrum pobytových a terénních sociálních služeb ve Zbůchu, Psychiatrickou nemocnici v Dobřanech a LTRN Janov. Osobní ochranné pomůcky také obdrží výchovné ústavy v kraji. Ochrannými pomůckami a desinfekcí byly zásobeny také dětské domovy a mateřské školy pro děti zaměstnanců vybraných profesí, kterých funguje v kraji 11.

Fakultní  nemocnici a KHS dodává OOP přímo ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo práce a sociálních věcí obstarává dodávky OOP pro potravinářský průmysl a další provozy kritické infrastruktury. Kraj dostává OOP od ministerstva vnitra a pokrývá potřeby všech ostatních zdravotnických zařízení, zařízení sociální péče, ambulantních lékařů, praktických lékařů, stomatologů a dalších subjektů a institucí.

Údaje o počtech nakažených osob v kraji pravidelně aktualizuje Krajská hygienická stanice PK na svém webu (www.khsplzen.cz). Zde je uveden počet nakažených osob, které žijí v Plzeňském kraji a byly zde testovány. Ve statistikách prezentovaných na webu ministerstva zdravotnictví jsou uváděny počty infikovaných osob, které mají hlášené bydliště v Plzeňském kraji. Mohou proto vzniknout rozdíly mezi uváděnými čísly. 

V kraji stále fungují tři stacionární odběrová místa, a to ve Fakultní nemocnici a ve dvou krajských nemocnicích – v Rokycanech a Domažlicích. K odběrům jsou k dispozici také týmy v sanitních vozech, které podle potřeby vyjíždějí dva nebo tři. Od 25. 3. fungují v kraji také dvě laboratoře na vyhodnocování vzorků – ve FN a v Klatovské nemocnici.

klimatizace auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

Víte za co platíte AUTO CB
uniweb weby