Zařízení pro seniory v kraji dostanou respirátory

V úterý bylo dovezeno 20 palet desinfekce. Objednáno z krajských prostředků je dalších 100 000 respirátorů, které by měly být od středy na cestě do ČR.


Na objednávání osobních ochranných pomůcek (OOP) s krajem spolupracuje organizace Centrální nákup Plzeňského kraje, která vyhodnocuje nabídky dle ceny a kvality zboží.

Kraj zásobil OOP pobytová zařízení pro seniory v celém kraji a hejtman rozhodl dodat těmto zařízením 20 tisíc respirátorů. V souvislosti s vysokým rizikem v případě nákazy v domovech seniorů také smějí přijímat klienty z lůžkových zařízení pouze po prokázaném negativním testu na koronavirus. Běžné přijímání nových klientů je zakázáno úplně.

Kraj vybavil OOP koronerskou službu a také státní zařízení – Centrum pobytových a terénních sociálních služeb ve Zbůchu, Psychiatrickou nemocnici v Dobřanech a LTRN Janov. Osobní ochranné pomůcky také obdrží výchovné ústavy v kraji. Ochrannými pomůckami a desinfekcí byly zásobeny také dětské domovy a mateřské školy pro děti zaměstnanců vybraných profesí, kterých funguje v kraji 11.

Fakultní  nemocnici a KHS dodává OOP přímo ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo práce a sociálních věcí obstarává dodávky OOP pro potravinářský průmysl a další provozy kritické infrastruktury. Kraj dostává OOP od ministerstva vnitra a pokrývá potřeby všech ostatních zdravotnických zařízení, zařízení sociální péče, ambulantních lékařů, praktických lékařů, stomatologů a dalších subjektů a institucí.

Údaje o počtech nakažených osob v kraji pravidelně aktualizuje Krajská hygienická stanice PK na svém webu (www.khsplzen.cz). Zde je uveden počet nakažených osob, které žijí v Plzeňském kraji a byly zde testovány. Ve statistikách prezentovaných na webu ministerstva zdravotnictví jsou uváděny počty infikovaných osob, které mají hlášené bydliště v Plzeňském kraji. Mohou proto vzniknout rozdíly mezi uváděnými čísly. 

V kraji stále fungují tři stacionární odběrová místa, a to ve Fakultní nemocnici a ve dvou krajských nemocnicích – v Rokycanech a Domažlicích. K odběrům jsou k dispozici také týmy v sanitních vozech, které podle potřeby vyjíždějí dva nebo tři. Od 25. 3. fungují v kraji také dvě laboratoře na vyhodnocování vzorků – ve FN a v Klatovské nemocnici.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka