Zvýšená preventivní opatření na hradu a zámku Bečov

Bečovský hrad a zámek přijímá v souvislosti s obnovou Pluhovských domů zvýšená preventivně-bezpečnostní opatření.

weby uniweb

Z důvodu šíření nákazy COVID-19 přistoupilo vedení NPÚ již v minulém týdnu k odložení zahájení turistické sezony 2020 na všech svých objektech. Správa SHZ Bečov pak dle pokynů GnŘ NPÚ přistoupila k dalším organizačním opatřením a krokům tak, aby ochránila zdraví všech svých zaměstnanců a zajistila bezpečný chod svěřeného památkového objektu.

Dolní zámek se zahradami a okružní stezkou kolem hradu je nyní pro veřejnost až do odvolání uzavřen. V areálu však dále probíhají stavební a rekonstrukční práce související s obnovou Pluhovských domů, kde bude do konce roku 2020 vytvořena nová interaktivní expozice relikviáře svatého Maura, multifunkční sál, edukační učebny, prostory pro workshopy a nové návštěvnické centrum. S generálním dodavatelem stavby, společností  Metrostav, a bezpečnostní službou SBS IVA byla dohodnuta dodatečná preventivní opatření.

Mimo povinného nošení roušek a zvýšení hygienických opatření byl zřízen v průjezdu zámku kontrolní bod, kterým musí všichni pracovníci stavby projít a podrobit se bezkontaktnímu měření teploty a dotazu, zda nepřišli do kontaktu s rizikovým prostředím či osobami. V případě podezření na nákazu budou tito pracovníci ztotožněni a umístěni do karanténního stanu na druhém zámeckém nádvoří a dále se bude postupovat dle pokynů hygienika.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
sebevědomá fabia auto cb

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby