Zvýšená preventivní opatření na hradu a zámku Bečov

Bečovský hrad a zámek přijímá v souvislosti s obnovou Pluhovských domů zvýšená preventivně-bezpečnostní opatření.


Z důvodu šíření nákazy COVID-19 přistoupilo vedení NPÚ již v minulém týdnu k odložení zahájení turistické sezony 2020 na všech svých objektech. Správa SHZ Bečov pak dle pokynů GnŘ NPÚ přistoupila k dalším organizačním opatřením a krokům tak, aby ochránila zdraví všech svých zaměstnanců a zajistila bezpečný chod svěřeného památkového objektu.

Dolní zámek se zahradami a okružní stezkou kolem hradu je nyní pro veřejnost až do odvolání uzavřen. V areálu však dále probíhají stavební a rekonstrukční práce související s obnovou Pluhovských domů, kde bude do konce roku 2020 vytvořena nová interaktivní expozice relikviáře svatého Maura, multifunkční sál, edukační učebny, prostory pro workshopy a nové návštěvnické centrum. S generálním dodavatelem stavby, společností  Metrostav, a bezpečnostní službou SBS IVA byla dohodnuta dodatečná preventivní opatření.

Mimo povinného nošení roušek a zvýšení hygienických opatření byl zřízen v průjezdu zámku kontrolní bod, kterým musí všichni pracovníci stavby projít a podrobit se bezkontaktnímu měření teploty a dotazu, zda nepřišli do kontaktu s rizikovým prostředím či osobami. V případě podezření na nákazu budou tito pracovníci ztotožněni a umístěni do karanténního stanu na druhém zámeckém nádvoří a dále se bude postupovat dle pokynů hygienika.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka