Kaple se nyní dočkala významné rekonstrukce a obec má v plánu ji začít znovu využívat, stejně jako v minulosti. Dolcemi se tak opět rozezní zvony.
Kaple Sv. Antonína Paduánského byla postavena z podnětu místních obyvatel a vysvěcena v červnu roku 1934. Původně sloužila pro běžné účely křtů, svateb, pohřbů, ale také jako místo setkávání. Do roku 2007 se v kapličce zvonilo při úmrtí místních občanů. Vedle provedení stavebně-technických prací nyní obec cílí na posílení vztahu obyvatel k obci a oživení místního komunitního života. Obcí se tak znovu rozezní zvony.
„Například na svátek Sv. Antonína v měsíci červnu se v obci koná pouť a dříve se tu konaly malé mše. Dále prochází v době Velikonoc obcí tzv. řehtáči a před samotnou kapličkou dochází k zastavení a odříkávání modlitby. Obyvatelé kapličku znají i skrze stále živý zvyk, kdy je při úmrtí občana vyvěšován v obci černý prapor a zvoní se umíráček jako pocta zemřelému,“ vyjmenovává využití kapličky starosta obce Michal Šimon. Význam kaple je zřetelný také díky v obci působícímu Sboru dobrovolných hasičů. Ten v roce 2013 oslavil devadesáté výročí od založení a při této příležitosti v kapli proběhlo svěcení hasičského praporu.
V rámci provedených stavebních úprav došlo k výměně střešní konstrukce včetně krytiny a klempířských prvků. Dále bylo zajištěno odvodnění základů stavby včetně částečné sanace interiérového a vnějšího zdiva a dalších prvků řešících odvod vlhkosti. Též došlo k obměně přístupového chodníku ke kapli na pozemku a byl vybudován pás štětové dlažby po obvodu kaple. Rekonstrukce se dotkla také interiéru, kde došlo k zásadním změnám. Beze změn zůstal pouze mobiliář, který není v majetku obce.
Provedené stavební úpravy budou nyní následovány aktivitami obce, které zajistí úpravy bezprostředního okolí kaple, respektive nabídnou obyvatelům obce a jejím návštěvníkům možnost posezení v kultivovaném prostředí. Obec má v plánu upravit část trávníku vedle přístupového chodníku a umístit tam jednoduché sezení s pultíkem, tak aby bylo možné tento prostor využívat jako místo zastavení a setkávání pro seniory, rodiče s dětmi a další obyvatele a návštěvníky obce a navázat tak na dřívější tradici. Předpokládá se také umístění stojanu na kola před pozemek s kaplí a umístění jednoduchého informačního prvku popisujícího nejen kapli Sv. Antonína, ale také obec Dolce, případně širší region.
„Domnívám se, že tato akce přinesla kapličce kvalitní historickou obnovu, návrat původních maleb a celkovou obnovu, která zajistí v dalších letech její stabilitu,“ doplnil starosta obce Šimon.