Plzeň bude hostit juniorské mistrovství světa v orientačním běhu

Tři sta tisíc korun z rozpočtu Odboru sportu Magistrátu města Plzně má být poskytnuto jako podpora dvou sportovních akcí konaných letos v Plzni.


Jde o Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu a o seriál charitativních běhů. S podporou souhlasila Rada města Plzně, schvalovat ji bude zastupitelstvo v červnu.

„Mám velkou radost, že v letošním roce bude v Plzni Klub orientačních sportů Slávie Plzeň pořádat Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu. Na přípravu této akce jsme již v minulém roce poskytli částku 250 tisíc a v letošních roce chceme podpořit organizaci akci rovněž ve výši 250 tisíc Kč,“ uvedl radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek. 

Doplnil, že 50 tisíc korun by z rozpočtu odboru Sportu mohl získat spolek Rozběháme Česko, který organizuje seriál charitativních běhů v Plzni. Ty už se konaly například pro organizace Pomocné tlapky či Diakonie Západ. V červnu pak spolek Rozběháme Česko pořádá další díl tohoto seriálu, tentokrát pro organizaci TOTEM, která slaví letos 25 let od svého vzniku.

Tento záměr musí ještě schválit plzeňští zastupitelé.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová škoda Enyaq

Hlavní zprávy