Farmářské trhy budou v Plzni každý týden

Obyvatelé Plzně byli zvyklí na farmářské trhy na náměstí Republiky, které se konaly každých 14 dnů. Vedení města a plzeňského centrálního obvodu se shodli, že roste nejen kvalita trhů, ale i oblíbenost mezi zákazníky, kterých navštíví každý trh více než tři tisíce. Rovněž trhovci jsou spokojeni s lokalitou, ve které své produkty nabízejí. Proto se město rozhodlo více podpořit tyto trhy, které se nyní budou konat každý týden.

uniwebwebynamiru2018

Jak uvedl primátor Martin Zrzavecký, náměstí Republiky, kde se farmářské trhy konají, se stalo místem, kde si Plzeňan může nakoupit zdravé produkty od regionálních pěstitelů a chovatelů a tak jako při klasických trzích slouží i k sobotnímu přátelskému setkávání.

„Musím pochválit i vynikající spolupráci mezi organizátory klasických a farmářských trhů a jsem rád, že moje komunikace spanem Poppem ze sdružení Envic má své výsledky“, říká Radislav Neubauer, starosta plzeňského centrálního obvodu, který myšlenku týdenních farmářských trhů prosazuje od doby, kdy se „přestěhovaly“ na náměstí Republiky.

Podle Tomáše Poppa, organizátora farmářských trhů, bude organizace trhů náročnější, ale s podporou radnice i plzeňského centrálního obvodu se dá zvládnout. Zhruba 70 procent prodejců na trzích pochází z Plzeňského kraje a krajů sousedních a s většinou z nich spolupracuje Envic už osm sezon. Jde většinou o farmáře – chovatele hospodářských zvířat, pěstitele zeleniny, výrobce paštik, džemů, těstovin, mléčných výrobků, ale i pekaře a uzenáře. Informace k farmářským trhům lze nalézt na www.plzensketrhy.cz.

Město letos podpoří farmářské trhy částkou 300 tisíc korun, které organizátor využije k nákupu 25 nových stánků, které se rychleji postaví i složí a budou opatřeny logem města. To pak bude umístěno i na webových stránkách trhů a bude součástí veškeré jejich propagace. Město zároveň bude využívat trhy k prezentaci svých akcí a může si stánky vypůjčit mimo termíny trhů pro své akce.

Autor: Miroslav Knotek Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 22.3.2018 08:35
0 +
 
AUTO CB Škoda plus

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018