Na šumavském Špičáku pořád skvělé lyžování na metru sněhu

„Fanlajna“ už má i 10ti metrový tunel a chystá se tu premiérová svatba.

uniwebwebynamiru2018

Na šumavském Špičáku se stále lyžuje na více než metrové vrstvě utaženého sněhu a podmínky pro lyžování jsou pořád skvělé. Zhruba půlkilometrová zábavná trať „fanlajna“ (funline) na Spodní Šanci už má nově i 10 metrů dlouhý a cca 2 metry vysoký tunel, kterým se projíždí.

Stavěli ho odborníci (lidé z Freestyle area, kteří budovali i zdejší snowpark) a vznikal trochu netypicky, než jak jsme u výstavby tunelů všeho druhu zvyklí. “Nebyl vyhloubán ve vysoké vrstvě sněhu, ale na nafouknuté konstrukci se několik dnů hutnil sníh a proléval vodou. Po promrznutí se pak vzduchem naplněná výztuž vyňala,“ popisuje stavbu letošní úplné novinky v areálu Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák.

Další premiéru zažije Ski&Bike Špičák v sobotu 16.2. – poprvé se tady totiž koná svatba. Obřad začíná v pravé poledne u závodní věže blízko lanovky. Žádná omezení z toho pro návštěvníky/lyžaře neplynou.

V sobotu i neděli jdou také do finále svým šestým a závěrečným dílem víkendové lyžařské kurzy. Letos se jich zúčastnilo zhruba 400 dětí a aby si vyzkoušely, co se za šest týdnů naučily, čeká je závod ve slalomu na Spodní Šanci. Pojede se na trati zdejšího měřeného slalomu, takže ten bude pro ostatní veřejnost tentokrát uzavřen. Na široké trati Spodní Šance, se ale normálně lyžuje, k dispozici je i „fanlajna“ s novým tunelem.

V sobotu 16.2. se bude o zábavu a hudbu starat promo tým jednoho z rádií (FM Plus) a v neděli 17.2. se pak v areálu opět testují auta (Seat) s možností vyzkoušet si je osobně.

Jinak se i přes pokračující jarní prázdniny v dalších okresech ČR lyžuje jak v pracovních dnech týdne, tak o víkendu, bez velkého čekání na lanovku (v době největších špiček okolo 10 minut). Na ostatních 7 vlecích žádné delší fronty nejsou vůbec.

Další aktuální info na www.spicak.cz

Autor: Tereza Martinovičová Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 14.2.2019 09:17
0 +
 
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018