Nejvýkonnější Porsche Cayenne je Plug-in Hybrid

Což v návaznosti na řadu Panamera dokazují modely Cayenne – nyní s novým vlajkovým modelem v plug-in hybridním provedení.

uniwebwebynamiru2018

Porsche se i nadále soustředí na elektrickou mobilitu.

Modely Cayenne Turbo S E-Hybrid a Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé dosahují systémového výkonu 500 kW (680 k) díky inteligentní spolupráci čtyřlitrového agregátu V8 (404 kW / 550 k) s elektromotorem (100 kW / 136 k) zabudovaným do osmistupňové převodovky Tiptronic S. Již těsně nad volnoběžnými otáčkami dosahuje vůz systémového točivého momentu 900 Nm. Oba modely akcelerují z místa na 100 km/h za 3,8 sekundy a rozjedou se až na 295 km/h. Těmto mimořádným výkonům však sekunduje vysoce hospodárný provoz: Cayenne Turbo S E-Hybrid a Turbo S E-Hybrid Coupé ujedou až 40 kilometrů s nulovými lokálními emisemi. Průměrná spotřeba paliva podle metodiky NEDC činí 3,7 až 3,9 l/100 km (benzín), resp. 18,7 až 19,6 kWh/100 km (elektrická energie).

Hybridní řada vozů značky Porsche kromě uvedených top modelů nyní zahrnuje i nové Cayenne E-Hybrid Coupé se systémovým výkonem 340 kW (462 k), točivým momentem 700 Nm a dojezdem na elektřinu až 43 km. Zákazníci mohou opět objednávat provedení Cayenne E-Hybrid, nově s benzínovým částicovým filtrem.

Rychlost až 135 km/h pouze na elektřinu. Nový vrcholný model řady Cayenne je podobně jako všechny plug-in hybridy značky Porsche jedním z nejsportovnějších vozů v prémiovém segmentu – a to nikoli i přes svůj hybridní pohon, ale právě díky němu. U modelů Cayenne Turbo S E-Hybrid je elektromotor umístěn mezi agregát V8 a osmistupňovou převodovku Tiptronic S. Obě hnací jednotky jsou propojeny pomocí oddělovací spojky uvnitř modulu hybridního pohonu (elektricky ovládaný akční člen spojky – ECA). V režimu elektrického pohonu (E-Power) dokáže samotný elektromotor rozpohybovat vozidlo až na 135 km/h. Může se používat i v dalších režimech jako výkonová posila. Tyto režimy (Hybrid Auto, Sport a Sport Plus) lze navolit prostřednictvím standardně dodávaného paketu Sport Chrono. Strategii výkonové posily převzalo Porsche ze svého supersportu 918 Spyder.

Systém pro stabilizaci bočních náklonů, vzduchové odpružení a keramické brzdy v základní výbavě. Modely Cayenne Turbo S E-Hybrid a Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé již v základu disponují širokou nabídkou prvků výbavy: jedná se například o elektronicky řízené stabilizátory s proměnnou tuhostí PDCC, uzávěrku zadního diferenciálu pro vektorování točivého momentu PTV Plus, vysoce účinné keramické kompozitní brzdy PCCB, litá kola z lehkých slitin o velikosti 21" v provedení Aero (včetně lemů kolem podběhů kol v barvě karoserie), posilovač řízení s progresivním účinkem a paket Sport Chrono. Adaptivní tříkomorové vzduchové odpružení vč. systému aktivně řízeného odpružení PASM zajišťuje široký rozsah nastavení jízdní dynamiky – pro Porsche typické – a pohodlí jízdy. Na přání jsou k dispozici i litá kola z lehkých slitin o velikosti až 22" a systém řízení zadních kol.

Plná konektivita a doplňková klimatizace v základní výbavě. Všechna provedení modelu Cayenne zahrnují plnou konektivitu již v základní výbavě. Ta umožňuje online navigaci s dopravními informacemi v reálném čase, chytré online hlasové ovládání a široké služby konektivity Porsche Connect, včetně vyhledávání veřejných dobíjecích stanic. Z dalších prvků výbavy pro všechny verze Cayenne nového modelového provedení jmenujme bezdrátové služby Apple CarPlay®, nové porty USB-C a schránku na smartphone s funkcí induktivního nabíjení. Všechna hybridní provedení Porsche disponují doplňkovou klimatizací v základní výbavě. Tu lze přímo ovládat na dálku prostřednictvím PCM a aplikace Porsche Connect; umožňuje vyhřívání nebo vychlazení interiéru vozidla i v době, kdy není zapnuto zapalování.

Všechna provedení Cayenne jsou vybavena LED světlomety, tempomatem s funkcí omezovače rychlosti, kamerovým systémem na ochranu chodců a parkovacím asistentem vpředu i vzadu – včetně zadní kamery v případě Cayenne Coupé. Z dalších prvků výbavy na přání jmenujme maticové LED světlomety, head-up (HUD) displej, systém nočního vidění s termokamerou nebo systém digitálního autopilota Porsche InnoDrive, jenž zahrnuje adaptivní tempomat, asistenta pro udržení jízdy v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek, aktivní vedení v jízdních pruzích, asistenta pro projíždění křižovatek a nouzové brzdění.

Dvojitá premiéra: Cayenne Coupé jako V6 a V8 hybrid. Prostřednictvím modelu Cayenne Coupé rozšířilo Porsche svoji úspěšnou sestavu SUV o ještě sportovnější variantu. Hlavními rysy Coupé jsou o něco ostřejší křivky s jedinečným pojetím střechy a zadní partie vozu, adaptivní zadní spoiler, dvojice samostatných zadních sedadel a dvě různá provedení střechy: standardní panoramatické střešní okno (bez otevírání), resp. na přání střecha z karbonových vláken. Podobně jako u původního SUV se Coupé nyní nabízí ve dvou různých hybridních verzích: v kombinaci s dvojitě přeplňovaným agregátem 4,0 litru V8 nebo přeplňovaným motorem 3,0 litru V6. Nové Cayenne E-Hybrid Coupé nabízí systémový výkon 340 kW (462 k) a systémový točivý moment 700 Nm. Ve spojení se standardním paketem Sport Chrono akceleruje z místa na 100 km/h za 5,1 sekundy (5,0 sekundy s lehkými sportovními pakety) a rozjede se až na 253 km/h. Průměrná spotřeba paliva podle metodiky NEDC (New European Driving Cycle) činí 3,1 až 3,1 l/100 km (benzín), resp. 17,7 až 18,7 kWh / 100 km (elektřina). Dojezd na samotnou elektřinu činí až 43 km.

Ceny: Všechna čtyři hybridní provedení modelu Cayenne již mohou zákazníci objednávat. Ceny začínají na 91 684 eur v případě Cayenne E-Hybrid, resp. 95 968 eur za Cayenne E-Hybrid Coupé – v obou případech včetně DPH a výbavy určené pro daný trh. Cayenne Turbo S E-Hybrid se nabízí za cenu od 172 604 eur; cena provedení Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé začíná na 176 293 eur.

Tip pro fanoušky nových automobilů

Pokud jste fanouškem automobilů různých značek a zajímáte se o automobilový průmysl, doporučujeme vám navštívit e-magazín o nových autech www.autonewsletter.cz. Jestliže patříte mezi prodejce automobilů a sháníte webovou aplikaci pro správu zakázek, navštivte stránky www.autoklient.cz.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Autor: AutoSystem a.s. Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jazyková škola Lite

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018