Nová Toyota Corolla TREK podporuje aktivní životní styl

Nové provedení vozu Toyota Corolla TREK reaguje na vzrůstající popularitu robustně vyhlížejících vozů a crossoverů v evropském kompaktním segmentu.

obrázek: Nová Toyota Corolla TREK podporuje aktivní životní styl

Cílí především na rodiny vyznávající aktivní životní styl a volnočasové aktivity v přírodě, a přináší proto o 20 mm vyšší světlou výšku pro lepší průchodnost lehkým terénem.

Při pohledu zvenčí vynikají specifické detaily ve stylu crossoveru, jako např. boční obkladové panely ve spodní části karoserie, ochranné kryty podvozku vpředu i vzadu, mřížka chladiče s voštinovou konstrukcí, speciální 17" litá kola s broušenými povrchy, zatmavená zadní okna, mlhová světla a Bi-LED světlomety.

Corolla TREK se nabízí pouze v provedení kombi (s označením Touring Sports), které odpovídá outdoorovému charakteru tohoto vozu. K dispozici je přeplňovaný benzínový motor 1,2 litru nebo hybridní pohon 1,8 litru, resp. 2,0 litru s autonomním dobíjením.

V kabině nové Corolly TREK zaujme dvoubarevné látkové čalounění sladěné s dekorativními dřevěnými prvky přístrojové desky. Specifické logo TREK najdeme na prazích dveří i výklopné zádi.

Corolla TREK přináší bohatou základní výbavu, jako např. 7" barevný TFT displej v přístrojovém štítu nebo nejnovější verzi bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense. Jeho součástí je předkolizní bezpečnostní systém (PCS) s rozpoznáváním cyklistů ve dne, resp., chodců ve dne i po setmění, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go automatického zastavování a rozjíždění, asistent pro udržení v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek a inteligentní přepínání dálkových světel.

Toyota Corolla TREK je výsledkem spolupráce automobilky Toyota a společnosti Trek Bicycle. V rámci této partnerské spolupráce se potkávají dvě značky, které vyznávají podobné environmentální hodnoty a nabízejí doplňková řešení mobility.

Na potvrzení partnerské spolupráce pak Toyota s firmou Trek Bicycle podepsala dohodu, v jejímž rámci budou modely Corolla TREK sloužit jako podpůrná vozidla elitních cyklistických týmů Trek-Segafredo v rámci jejich účasti v evropských cyklistických závodech. Týmu Trek-Segafredo bylo poskytnuto celkem 16 vozů Corolla TREK s hybridním pohonem 2,0 litru s autonomním dobíjením.

Vůbec poprvé se vozy Toyota Corolla TREK představily veřejnosti během španělského etapového závodu Vuelta od 24. srpna do 15. září.

V Česku bude Toyota Corolla TREK dostupná na začátku příštího roku.

Tip pro fanoušky nových automobilů

Pokud jste fanouškem automobilů různých značek a zajímáte se o automobilový průmysl, doporučujeme vám navštívit e-magazín o nových autech www.autonewsletter.cz. Jestliže patříte mezi prodejce automobilů a sháníte webovou aplikaci pro správu zakázek, navštivte stránky www.autoklient.cz.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Image Arrow
  • Před 2 dny
  • Úřad městského obvodu Plzeň 1

Na statku U Matoušů se i letos bude promítat

  • Před 2 dny
  • Úřad městského obvodu Plzeň 4 - Doubravka

Provoz MHD ve dnech 5. a 6. 7. 2025

Arrow
Školáci objevují přírodně zajímavé lokality
  • Před 6 dny
  • Úřad městského obvodu Plzeň 3

Školáci objevují přírodně zajímavé lokality

Slovany si užívaly svůj historicky první piknik
  • Před 6 dny
  • Úřad městského obvodu Plzeň 2 - Slovany

Slovany si užívaly svůj historicky první piknik

Koncert V.V.Ú a Armero Tragedy
  • Před týdnem
  • Galerie Klatovy / Klenová

Koncert V.V.Ú a Armero Tragedy

Zasedání zastupitelstva
  • Před týdnem
  • Úřad městského obvodu Plzeň 1

Zasedání zastupitelstva