25.10.2017: CHAT o systémech vytápění s Františkem Chadimem

František Chadim se problematice úsporného vytápění, ohřevu vody a klimatizace věnuje více než 20 let. Zabývá se všemi typy moderních technologií, včetně tepelných čerpadel a solárních systémů, a jejich využitím pro rodinné domy i průmyslové stavby a rozsáhlé bytové komplexy.

weby uniweb zprávy

Stavíte dům nebo chystáte rekonstrukci a váháte, jaký systém vytápění by pro vás byl nejvhodnější? 

Zeptejte se na cokoli, co vás ohledně tepla zajímá. František Chadim bude na vaše otázky odpovídat on-line ve středu 25. října 2017 od 12 hod. Otázky pokládejte zde již nyní

Vyberte si ekologický způsob vytápění a ohřevu vody a snižte tak svoje náklady

Přestaňte být závislí na dodávkách zemního plynu, dřeva či uhlí. Zaměřte se na teplo, které nám příroda zdarma nabízí. Stačí vědět, jak jej efektivně získat.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla dělíme na systémy vzduch/voda či země/voda podle zdroje energie. První z nich čerpají energii z venkovního vzduchu, druhé pak přímo ze země prostřednictvím zemních kolektorů či vrtů. Nejúčinnější tepelná čerpadla dokáží získat z okolního prostředí před 80 % potřebné energie. Zbylá část, nutná pro jejich provoz, je zajišťována pomocí elektřiny.

Moderní tepelná čerpadla představují spolehlivý zdroj tepla pro vytápění, ohřev vody i chlazení pro rodinné domy, bytové domy i průmyslové stavby všech velikostí. 

Tepelné čerpadlo je vhodné doplnit nízkoteplotním podlahovým vytápěním. Čím nižší je rozdíl mezi teplotami zdroje tepla a a vstupem do otopného sytému, tím je vyšší účinnost tepelného čerpadla. Při rekonstrukci je však možné ponechat i stávají zařízení, např. radiátory, pouze je potřebné vzít tuto situaci v potaz při výběru typu čerpadla.

Solární panely

Věděli jste, že během půl hodiny dopadne na zeměkouli takové množství energie, které by stačilo pokrýt celoroční spotřebu na Zemi? Solární sestavy slouží pro ohřev teplé vody i podporu vytápění pomocí plochých kolektorů včetně upevňovacích systémů.

Chcete si nechat poradit při výběru tepelného čerpadla nebo solárního systému? František Chadim bude na vaše otázky odpovídat on-line ve středu 25. října 2017 od 12 hod. Otázky pokládejte zde již nyní


CHADIM. Teplo ladím.

Domažlická 200
31800 Plzeň
email: plzen@teploplus.cz, chadim@teploplus.cz
tel.: +420 777 319 132
www.chadim-tepelnacerpadla.cz

Fotogalerie

Komentáře

 • Před 7 měsíci

  Dobrý den, chci se zeptat, zda a kdy u vás letos probíhá oslava Mikulášských svátků. Za vaši odpověď vám děkuji. Pavel Zima

  • Před 7 měsíci

   Pavle, co se týče Mikuláše, musíte se obrátit na někoho jiného :-) Značka Chadim je spojena s alternativními způsoby vytápění, i když po čertech dobrými :-) Přeji hezké svátky!

 • Před 8 měsíci

  Dobrý den,
  prosím obracím se na Vás s radou, jak řešit reklamaci na pračku, kterou servis nechce řešit.
  Jedná se o automatickou pračku typu WAN28160CS.
  Máme ji koupenou od 9.3.2017 a problém se jedná v tom, že pračka má otáčky od 400 až po 1400 otáček. Mezi tím se nastaví otáčky asi tak 400,600,800,1000,1200,1400. Celou dobu používám otáčky 800 a 1000. Nic méně teď, když jsem šla prát deku a chtěla jsem nastavit otáčky 1000, tak jsem zjistila, že tam nejsou. Tak manžel volal servis a ten přišel a řekl, že tam nikdy nebyly, ale já je tam měla a používala jsem je. Tak jsem volala přímo na firmu BOSCH a tam mi také řekli, že tam nejsou. Pak jsme hledali dál a manžel řekl, že zavolal přímo na BOSCH na info linku a tam mu řekli, že tam je 400,600,800,1000,1400... A pro změnu tam není těch 1200 otáček. Tak teď nevím, kde ze mě dělají blbou. Nic méně trvám na tom, že otáčky 1000 jsem měla a používala. Děkuji za radu Haišmanová

 • Před 8 měsíci

  cim topite doma vy? :)

 • Před 8 měsíci

  Dobrý den. Narazil jsem na diskuzi, kde se řešilo že při kupování solárních panelů by člověk neměl řešit značku panelů ale použité materiály. To znamená najít si soláry z mědi a s měděnými výměníky bez ohledu na výrobce. Co vy na to?

  • Před 7 měsíci

   Výrobce by měl vždy být garantem kvality použitých materiálů. Důležité je i použití prizmatického skla, napojení měděného výměníku na absorpční panel a také materiál a nástřik panelu TiNOX.

 • Před 8 měsíci

  Dobrý den, jaká je návratnost investice do čerpadla země/voda pro rodinný dům? Děkuji za odpověď.

 • Před 8 měsíci

  Jste zastáncem invertorů? Zdá se mi to geniální myšlenka, ale dočetl jsem se i negativní recenze.

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, myšlenka je to jistě správná. Bohužel není to tak jednoduché. S nižší frekvencí kompresoru má tepelné čerpadlo horší COP a to samé platí i pro frekvence vyšší jak cca 60 Hz. Skokový kompresor ročně odpracuje cca 3.000 hodin, ale invertorový 6.000 hodin. Výrobci kompresorů ale uvádějí srovnatelnou životnost cca 50.000 hodin pro obě varianty.

 • Před 8 měsíci

  Dobrý den. Jakou máte zkušenost s topnými foliemi? Přijde mi to výhodnější varianta než teplovodní podlahovka. Děkuju.

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, pro malé domy do cca 100 m2 to může být za současných cen energií lepší řešení. Nevýhodou je, že v budoucnu nebudete moci změnit zdroj topení, pokud se vymyslí něco lepšího.

 • Před 8 měsíci

  je nějaká šance na odhlučnění tč vzduch voda? máme čerpadlo nibe

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, jediná varianta zřejmě bude omezit výkon tepelného čerpadla, pokud má invertor. Ale tím samozřejmě přijdete o část úspor v zimním období. Pokud je tepelné čerpadlo propojeno topnou vodou, tak ho přesunout na jiné místo.

 • Před 8 měsíci

  je doporučená hranice průměrné roční teploty pro čerpadlo vzduchvoda, nebo průměrný počet slunečných dnů pro soláry? máme chalupu v krušných horach cca 650mnm

 • Před 8 měsíci

  Dobrý den.

  Máme solární panely a zvažujeme ukládání energie do baterií místo prodeje do sítě. Jsou to však další nemalé náklady... vaše doporučení? děkuju Petr

 • Před 8 měsíci

  jakou mate zkusenost s cerpadli vzduch / vzduch ?

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, tento systém dělá cca 70 % všech prodejů tepelných čerpadel v České republice. Samozřejmě provedení země/voda je účinnější řešení s vyšší životností.

 • Před 8 měsíci

  Zdravím. Mám dva dotazy. První je zda musím mít speciální povolení pro vybudování vrtů pro čerpadlo země-voda. Jde mi o sousední studně. Druhý pak jestli musím pro získání kotlíkové dotace zcela vyhodit kotel na uhlí nebo ho stačí pouze odstavit. Děkuju za odpověď. Dvorský.

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, pro vybudován vrtů na tepelné čerpadlo je potřeba buď územní rozhodnutí nebo stavební povolení, záleží na tepelném výkonu tepelného čerpadla. Pro získání kotlíkové dotace je potřeba kotel zlikvidovat, je nutné doložit doklad o likvidaci, není možné ho pouze odstavit.

 • Před 8 měsíci

  Máme rádi kouzelné teplo ze 100 leté pece na chalupě, toho se určitě zbavit nechceme, je to rodinný poklad :-) možná by nám pomohly solární panely na střechu ... nevím...jaká je investice a návratnost? Nemáme totiž na chalupě teplou vodu, možná by nám solárko zvýšilo komfort, co vy na to? nebo má pro nás význam i čerpadlo? vůbec tomu nerozumím. můžete nastínit možnosti, prosím? děkuji

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, solární kolektory na podporu vytápění nejsou návratná investice a funkčnost je pro radiátorový topný systém velmi špatná. Na chalupu bych Vám doporučil obyčejný elektrický bojler, protože roční spotřeba vody bude malá. Tepelné čerpadlo nemá význam pro objekt tohoto typu.

 • Před 8 měsíci

  Chceme topení do podlahy,váháme mezi teplovodním topením a konvektory. Jaké jsou Vaše zkušenosti? Děkuju za radu, Pavel

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, konvektory nejsou levné a mají v sobě ventilátor, který se časem stává hlučným kvůli zanášení prachem atd. Teplovodní podlahové topení je jistě komfortnější řešení.

 • Před 8 měsíci

  dobry den, jsou pro ohrivani vody vhodnejsi solary nebo bojelry s integr. tepelnym cerpadlem?

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, záleží na pořizovací ceně a počtu lidí. Levné bojlery s integrovaným čerpadlem nemívají moc velkou životnost. Pokud dostanete dotaci na kolektory, tak by to mohlo vyjít s návratností do 15 let.

 • Před 8 měsíci

  Dobrý den.
  Řešíte také kotlíkové dotace?

 • Před 8 měsíci

  Dobrý den, dům máme nově zateplen a zvažujeme investici do tepelného čerpadla vzduch-voda /nyní topíme plynem, toto topení chceme nechat jako doplňkové/. Je pravda, že při malé tepelné ztrátě objektu se investice do čerpadla vrátí až příliš dlouhou dobu? Děkuji M.

  • Před 7 měsíci

   Dobrý den, zde by bylo nutné porovnat jaké máte stávající náklady na topení a jaká by byla úspora s tepelným čerpadlem. Je pravda, že u malých zateplených domů instalace tepelného čerpadla není za stávajících podmínek rentabilní.

Váš komentář článku...

zprávytypos2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb