Charitativní výlov v Lužanech podpořili mladí nadšenci tradičního řemesla

Každé roční období má něco do sebe a není tomu jinak ani u podzimu.

uniwebwebynamiru2018

Se zbarvením stromů do široké palety teplých odstínů se začnou vypouštět rybníky a probíhá výlov ryb. Tradiční rybářské řemeslo se tak dostane opět do popředí mezi podzimními aktivitami. Charitativní výlov proběhl také 24. října v obci Lužany u místního rybníku za přítomnosti Drůbežářského závodu Klatovy. Společnost k výlovu pozvala i děti z Dětského domova Kašperské hory, Sušice a Chanovice, kde pro ně společně s Klatovským rybářstvím měla přichystaný zábavný program na celý den.

„Vnímáme jako potřebné pomáhat institucím jako jsou dětské domovy. Snažíme se jim v rámci našich možností i zprostředkovat příjemné zážitky, jako je například pohled na rybářské řemeslo,“ říká generální ředitel společnosti Drůbežářský závod Klatovy Ing. David Bednář. 

Letošním místem pro každoroční charitativní výlov s Drůbežářským závodem Klatovy byla obec Lužany na Plzeňsku. Půvabné místo poskytlo dětem pohled na rybářské řemeslo

a během výlovu, který dle zvyků začíná v časných ranních hodinách, bylo dětem vysvětleno mnoho zajímavostí formou odborné přednášky. Mohly tak na vlastní oči vidět zástupce ryb, které v místním rybníku žijí, dozvěděly se, čím se živí, jak jsou chráněny před ostatními a co obnáší práce rybáře. S těmito informacemi je detailně seznámil zootechnik Klatovského rybářství a.s. Jan Kanta. Stejně tak byly děti svědky i jednotlivých úkonů, které předcházejí tomu, než se ryba objeví na talíři.

Během dopoledne si děti ještě užily přírody a podívaly se do velmi krásného hotelového a jezdeckého areálu. Jednalo se o Dvůr Krutěnice. Majitelka, Libuše Poskočilová, provedla děti po objektu a seznámila je nejen s technikami jízdy na koni, ale vysvětila jim i základní pojmy a představila jednotlivé koně, kteří jsou v areálu ustájeni. Pak už následoval rychlý přesun do tepla ke krbu do nedalekých Horažďovic, kde se děti posilnily a doplnily energii.

Rybářské řemeslo bude při výlovu k vidění na vybraných lokalitách do konce listopadu, pak ryby většina z nás uvidí až na Vánoce na sváteční tabuli.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
AUTO CB Škoda plus

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018