Divadelní léto pozve příští rok diváky do Hollywoodu třicátých let

12. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem ukončila v pátek večer derniéra Cyrana s Michalem Dlouhým.

uniwebwebynamiru2018

Na scéně, která pro festival poprvé vyrostla v prostoru U Ježíška, se odehrála také premiéra a deset repríz letošní novinky Švanda dudák s Ondřejem Rychlým a festival nabídl i zajímavý doprovodný program. Celková návštěvnost všech představení i akcí 12. ročníku Divadelního léta překročila hranici devět tisíc diváků, což je více než v loňském roce. Organizátoři festivalu už začínají připravovat premiérovou inscenaci pro příští rok – bude jí komedie Kena Ludwiga „Shakespeare v Hollywoodu“ v režii ostříleného matadora českých jevišť i televizní obrazovky Radovana Lipuse.

„Těší nás, že návštěvnost překonala loňský rekord, který byl téměř devět tisíc diváků – díky velkému zájmu o Cyrana jsme mohli zařadit celkem sedm repríz, velký úspěch u publika i odborníků měla také letošní novinka Švanda dudák. Stovky diváků navštívily i doprovodný program: večer muzikálu Divadla J. K. Tyla, představení studentů DAMU, Open Air Slam, Improzápas nebo Festiválek hereckých kapel. Vydařil se i další ročník příměstského Divadelního tábora a po celou dobu festivalu nám přálo počasí, stejně jako vloni jsme žádné představení nemuseli rušit ani přesouvat,“ uvedla ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

I příští rok chce festival pokračovat v osvědčeném dramaturgickém modelu – kromě nově nastudované hry, kterou bude Shakespeare v Hollywoodu, uvede několik repríz letošního Švandy dudáka. Obě inscenace zůstanou na prostranství U Ježíška. „Nový prostor se nám výborně osvědčil a líbí se i režiséru Radovanu Lipusovi. Rozhodli jsme se proto, že scénu postavíme na stejném místě i v roce 2020,“ řekl Jan Anderle, programový ředitel festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Barvitá, bláznivá i trochu pohádkově romantická komedie Kena Ludwiga Shakespeare v Hollywoodu zavede diváky do 30. let minulého století, do zlaté éry filmu. „V hollywoodských filmových ateliérech se to hemží hvězdami i hvězdičkami, producenty, novináři, statisty, nechybí vznětlivý režisér či nerudný censor. Natáčí se Shakespearův Sen noci svatojánské a nablýskaný svět filmu přivábí také neodolatelnou dvojici, skutečného vládce elfů Oberona a jeho pravou ruku Puka, aby si trochu pohráli s city smrtelníků,“ prozradil k ději chystané novinky Jan Anderle.

Vstupenky na 13. ročník festivalu Divadelní léto, který se odehraje v červnu a červenci 2020 U Ježíška, se začnou prodávat ve formě vánočních poukazů v listopadu 2019 prostřednictvím sítě GoOut.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Festival regionálních potravin Plzeňského kraje 2019

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018