Dobrovolnické rodiny z celého světa pomáhají v Horažďovicích

Od 17. do 25. srpna 2019 Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích již podruhé hostí dobrovolníky z celého světa.

uniwebwebynamiru2018

Celkem přijelo 7 rodin, nejvzdálenější účastníci přiletěli až z Turecka. Jejich hlavní činností je pomoc na výukovém statku, krmení zvířat i zvelebování areálu Přírodovědné stanice a tvorba výukových pomůcek. Dobrovolnický projekt proběhne pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA.

 Dobrovolníci jsou ubytovaní v Envicentru Proud. Téměř každý den budou pracovat 4 až 5 hodin, převážně v Přírodovědné stanici. Během týdne si sami vaří, podívají se ale i na výlety v okolí Horažďovic, měli by navštívit např. hrad Rabí. 22. srpna proběhne mezinárodní večer, kdy se budou moci setkat s místní komunitou a představit dobrovolnictví jako takové.

Koncept tzv. Family workcampu tedy dobrovolnického projektu pro rodiče s dětmi je poměrně nový a není ve světě tolik rozšířen jako tradiční 2-3 týdenní projekty pro mladé lidi ve věku 18 -- 30 let. "Většina našich účastníků už se na dobrovolnických činnostech podílela, teď chtějí podobnou zkušenost předat i svým dětem," uvedla Kateřina Trnková z Přírodovědné stanice.

Envicentrum PROUD je pobytové středisko environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v jihozápadních Čechách, součást Domu dětí a mládeže v Horažďovicích.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
avalon

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018