ZPRÁVY Ekonomika Plzeň

Plzeňský Prazdroj v minulém roce přilákal téměř 650 tisíc návštěvníků

Plzeňský Prazdroj se stále drží na špici mezi nejnavštěvovanějšími turistickými atrakcemi v České republice.

5

Dnes

Nový trend v kraji - ze základní školy rovnou do práce

Jsou firmy, které výuční listy ani maturitu nevyžadují a lákají na slušné nástupní platy. Mladí nastupují v patnácti nebo šestnácti letech.

0

Včera

ROP Jihozápad je úspěšný, stojí v závěrečné zprávě

Regionální operační program NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad) je úspěšným programem, který významně napomohl rozvoji jižních Čech a Plzeňského kraje. Vyplývá to ze závěrečné zprávy, kterou v těchto dnech dokončuje Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a kterou v průběhu března zašle Evropské komisi.

0

Před 4 dny

Mimo banku si můžete půjčit až 10 milionů

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a banka vám zamítla žádost o úvěr? Zjistěte si možnosti nebankovních půjček a hypoték.

5

Před 4 dny

Čtrnáctý rok Stavby roku Plzeňského kraje byl vyhlášen i s novou kategorií

Čtrnáctý ročník prestižní soutěže Stavba roku Plzeňského kraje byl zahájen! Majitelé nemovitostí, investoři či architekti do ní mohou hlásit stavby uvedené do provozu nebo zkolaudované v uplynulém kalendářním roce. Přihlášky je možné podat od okamžiku vyhlášení soutěže, tedy 16. února, až do 17. března 2017. Novinkou letošního ročníku je sedmá kategorie – Průmyslové stavby.

3

Před týdnem

Podnikatelská aktivita je v kraji pod průměrem. Pomáhají rozjezdy

Plzeňský kraj patří k regionům s nižší podnikatelskou aktivitou. Vyplývá to z údajů, které zpracoval T-Mobile ve spolupráci s týmem datových žurnalistů Samizdat.

5

Před týdnem

Plzeň vyklidí kvůli chystanému dopravnímu koridoru "domy hrůzy" v Jateční

Plzeň zajistí náhradní byty zbylým nájemcům z domů v Jateční ulici číslo 1 a rohového domu Jateční 3 - Doubravecká 8. Jde o objekty, které je nutné uvolnit v souvislosti s výstavbou dopravního koridoru, konkrétně průtahu silnice I/20.

0

Před týdnem

Plzeňský Prazdroj již počtvrté TOP Zaměstnavatelem, otevře letní stáže

Největší český pivovar získal i letos na základě hlasování studentů vysokých škol prestižní ocenění TOP Zaměstnavatele v kategorii Spotřebitelský průmysl. Plzeňský Prazdroj první místo obhájil již počtvrté v řadě.

0

Před týdnem

Nabízený nízký úrok může být pouhým slibem

Pokud zvažujete nebankovní půjčku, věnujte velkou pozornost všem podmínkám smlouvy.

5

Před 2 týdny

Na nový přestupní uzel Šumavská požádá Plzeň o peníze z IROP

Zastupitelstvo města Plzně schválilo přípravu a podání žádosti o dotaci na projekt nazvaný Přestupní uzel Plzeň/Šumavská – autobusový terminál, a to do 50. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu – integrované projekty zahrnuté do Strategie ITI.

0

Před 2 týdny

Plzeň má klíčový podklad pro oblast dopravy, zahrnuje 82 projektů

Západočeská metropole má schválený Plán udržitelné mobility Plzně. Jde o podklad nezbytný pro financování projektů z fondů Evropské unie v období 2014 až 2020.

0

Před 3 týdny

Doosan Škoda Power dobývá Jordánsko

Doosan Škoda Power získala již druhý projekt v Jordánském království. V rámci čtvrté etapy výstavby paroplynové elektrárny Samra rozšíří stávající plynový cyklus o parní část. Doosan Škoda Power do elektrárny dodá parní turbínu s generátorem o výkonu 70 MW.

5

Před 3 týdny

Služba UtilityReport pomáhá stavebníkům v kraji

Plzeňský kraj nabízí občanům v rámci projektu Digitální mapy veřejné správy novou bezplatnou službu On-line vyjadřování k existenci inženýrských sítí „UtilityReport“, která má za cíl zjednodušit agendu spojenou s procesem vyjádření k existenci sítí.

5

Před 3 týdny

Nejvíc řidičů objíždí Mikulášskou po Lobezské a U Prazdroje

Jako uspokojivou hodnotí představitelé města vývoj dopravní situace, která nastala po uzavření Mikulášské ulice v souvislosti se zahájením 2. stavby železničního uzlu Plzeň, která se týká také rekonstrukce železničních mostů.

0

Před 3 týdny
Bock_Kimba neo