ZPRÁVY Ekonomika Plzeň

Kraj představuje spolehlivé zaměstnavatele

V plzeňské Techmanii byla v pondělí 16. října za účasti představitelů Svazu průmyslu a dopravy ČR, zástupců kraje a firem zahájena čtrnáctidenní putovní výstava Plzeňský kraj – region spolehlivých zaměstnavatelů.

0

Před 2 dny

Úroda brambor v Plzeňském kraji bude nižší, cena ale stoupat nebude

Za slabší úrodu může hlavně sucho. Na ceně by se nižší úroda neměla odrazit, a to přesto, že brambor je méně o zhruba patnáct procent.

0

Před 3 dny

Jízdenka v MHD v Plzni může být díky platbě přes novou mobilní aplikaci levnější

Cestující v plzeňské MHD od října 2017 do konce března 2018 ušetří 5 korun z každé jednotlivé jízdenky, pokud při placení využijí mobilní aplikace Moje Plzeňská jízdenka a digitální peněženku Masterpass.

0

Před 3 dny

V Plzeňském kraji budou jezdit modré vlaky

O barvě jednotek RegioPanter rozhodli obyvatelé v anketě. Zapojilo se více než 2800 obyvatel. Z krajských barev - modré, zelené a šedé varianty vybralo téměř 1200 hlasujících modrou.

0

Před týdnem

Kraj spustí kotlíkové dotace 30. října

Dotace na pořízení ekologického vytápění v domácnostech, tzv. „Kotlíkové dotace“ spustí Plzeňský kraj 30. října 2017. Jedná se v Plzeňském kraji o druhou vlnu kotlíkových dotací, ve které bude rozděleno 223 880 000 korun.

0

Před týdnem

V Plzeňském kraji startuje tento týden podzimní sezona výlovů. Přijďte si pro kapra na hráz

Kapři na vánoční stůl jsou podle rybářů zdraví, nejspíš ale mírně podraží.

0

Před týdnem

Lázeňské resorty západu Čech se plní českými turisty všech generací

Více než polovina Čechů letos strávila dovolenou v tuzemsku. Místo exotických destinací si Češi užívali krás české přírody a služeb místních rekreačních center.

0

Před týdnem

Modernizace plzeňského hlavního nádraží umožnila až čtyřikrát rychlejší průjezd vlaků

Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila první část modernizace plzeňského hlavního nádraží.

0

Před 2 týdny

Plzeňský kraj staví svůj růst na podpoře inovací

Kam směřuje Plzeňský kraj? To je základní otázka, na kterou hledala odpověď odborná konference, která se v úterý 3. října uskutečnila v plzeňské Techmanii.

0

Před 2 týdny

Novým obchodním ředitelem pro retail v Plzeňském Prazdroji je Jiří Klabzuba

Jiří Klabzuba se v Plzeňském Prazdroji stal novým obchodním ředitelem pro oblast maloobchodu a obchodních řetězců (Off Trade). Do této funkce přichází s bohatou, osmnáctiletou zkušeností na poli retailového byznysu.

0

Před 2 týdny

Integrovaná doprava Plzeňska se rozšíří do dalších obcí kraje

Rada Plzeňského kraje schválila rozšíření Integrované dopravy Plzeňska - zařazení dalších 37 obcí Plzeňského kraje, 4 obcí Středočeského kraje, 3 obcí Karlovarského kraje a 2 obcí Ústeckého kraje do jedenácti nových tarifních zón IDP.

0

Před 2 týdny

ČEZ Distribuce investovala do sítí přes 102 miliardy korun, v kraji dokončila transformovnu Kostelec

Do výstavby a rekonstrukce putuje v letošním roce 9,6 mld. korun, další 0,6 mld. korun směřuje na opravy. Ve srovnání s rokem 2016 (8,6 mld. korun) došlo k navýšení o 1,6 miliardy korun.

0

Před 2 týdny

Pendolina dostávají nový interiér, dočkají se i cestující na západě Čech

České dráhy a jejich dceřiná společnost DPOV dokončily tříměsíční modernizaci interiéru prvního ze sedmi rychlovlaků pendolino. Cestující se nyní mohou těšit na nový interiér včetně moderních ergonomických sedaček, které jsou v 1. třídě potažené kůži.

0

Před 3 týdny

Obce u Plzně chtějí vytlačit kamiony

Tlučná a Vejprnice, které těžká doprava používá jako zkratku, jsou požadovanému zákazu blíž. V Tlučné je v plném proudu rekonstrukce průtahu a obec spolu se sousedními Vejprnicemi pokračuje své tažení za zákazem vjezdu kamionů.

0

Před 3 týdny
uniweb weby