Grand Prix v Plzni vyhrál v tropech Martin Boubal

Jedenáctý díl GIANT LIGY v Plzni se jel za tropického počasí, kdy teploměr na Rapidu skoro atakoval 37.0 °C.

uniwebwebynamiru2018

Posledním testem před blížícím se Mistrovstvím ČR se tak otestovali borci jako Martin Boubal, nebo Karel Tyrpekl, který na mistráku jede ještě v kategorii do 23 let.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 km, kde se z vítězství tentokrát za úmorného vedra radoval Jan Němec (Cykloteam Ostrov), který nasbíral 22 bodů.

Na závodníky tentokrát čekalo táhlé stoupání do cíle, neb se jelo v opačném směru než jsou zvyklí. Asfalt byl sice pekelně rozpálený, ale jezdcům to vůbec nevadilo.

Závod byl od startu velice rychlý, opět se jednotliví závodníci pokoušeli odskočit od pelotonu a nasbírat pár bodů. Vedro ale nakonec všechny zmohlo.

Když odskočila dvojice Martin Boubal a Karel Tyrpekl, nikdo z pelotonu nezareagoval a po několika kilometrech dojeli tito jezdci skoro celé startovní pole o jeden okruh.

Výraznou postavou byl tentokrát mladík v kategorii junioři Jan Šubrt (Axon sport), který nasbíral neskutečných 7bodů což by mu stačilo na třetí místo v kategorii Elite.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) jsme mohli vidět velký souboj dvou borců Tomáše Čapka (Topforex Lapierre pro cycling) a Oldřicha Novotného (CT Weber). Nakonec se z puntíkovaného dresu mohl radovat Novotný.

Ženám kralovala Božena Kučerová (Kola-BBM). Juniory vyhrál Jan Šubrt (Axon Sport) a kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom).


Martin Boubal v cíli: „V neděli nás čeká start na silničním Mistrovství ČR, nohy docela dobrý“.

Další díl Giant Ligy 2019 pokračuje 28. srpna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID.


GP EFISAN  26. června 2019
Čas vítěze: 1:17,11 h  55km

1. místo Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro)56b
2. místo Karel Tyrpekl (TUFO Pardus Prostějov)52b
3. místo Vojtěch Modlitba(CK Příbram fany Gastro)7b
4. místo Tomáš Čapek (Topforex Lapierre pro cycling)6b
5. místo Tomáš Radolf (Bikonur)5b
6. místo Miroslav Thuma (SportRaces Isaac Team)3b
7. místo  Martin Vodák (Axon Team)2b
8. místo Oldřich Novotný (CT Weber)2b


Vittoria Cup Juniorů
1. místo Jan Šubrt (Axon sport)7b

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)
1. místo Oldřich Novotný (CT Weber)17b

LIV SWEEP CUP (ženy)
1. místo  Božena Kučerová (Kola-BBM)

NaCesty.cz CUP (jezdci Masters nad 40let)
1. místo Petr Ruman (CYKLO ATOM)2b   
2. místo Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha)2b     
3. místo Petr Kilian (Rapid Plzeň)         
 
IL Sano Cup (žáci a kadeti) 22km
1. místo Jan Němec (Cykloteam Ostrov)22b
2. místo Jaromár Kohout (RKCA)19b
3. místo Jakub Staněk (RKCA)4b

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018