Je to moje babička, tvrdil o patníku muž v Rokycanech

Šest desítek řidičů dostalo v poslední době pokutu za vjezd do pěší zóny na Masarykově náměstí.

uniwebwebynamiru2018

V deseti případech pak strážníci pokutovali šoféry vozů nad pět tun, kteří parkovali jinde, než na záchytném parkovišti v kasárnách. Několikrát hlídky také uklízely pohozené injekční stříkačky a v sedmi případech se zabývaly opilci, kteří se povalovali na veřejném prostranství.
 
Muž pokládal patník za svou babičku

Zmateného mladého muže, který utekl z rokycanské nemocnice, našla hlídka strážníků kousek od nemocničního areálu. Mladík seděl u patníku, objímal ho a tvrdil, že je to jeho babička a musí s ním odjet. Hlídka pacienta předala zpět lékařům. O pár hodin později přijali strážníci oznámení o divném mladíkovi, který se pohybuje v Dlouhé ulici. Jednalo se o téhož muže. Strážníci proto přivolali záchrannou službu, která jej odvezla do nemocnice a poté na psychiatrické oddělení. 

Opilci řádili ve městě, jeden prý vypil šest lahví vodky
Hned dvakrát v jediný den zasahovali strážníci v Domě s pečovatelskou službou.   Noční klid tam narušovala žena, která bere silné léky, a i když jí to lékař zakázal, pije současně alkohol. Zdaleka se nejednalo o první případ, a tak žena dostala pokutou. Stejně dopadl o pár hodin dřív její opilý syn, který dostal pokutu za veřejné pohoršení a hrubé chování ke spolubydlícím. Ani u syna nebyli strážníci poprvé. Zasahovali kvůli němu například o několik dnů dřív, kdy jej v bytě našli opilého s tržnou ránou na hlavě. Tu si způsobil sám, když v opilosti upadl.

V rokycanském hotelu Bílý lev se v jednom z pokojů zamkl host, který měl hotel opustit už předchozí den. Personál měl obavu o jeho stav, protože hodně pije. Hlídka tak po marném klepání na místo přivolala hasiče, kteří pokoj násilím otevřeli. Uvnitř ležel silně opilý muž z Holoubkova. Když se ho podařilo probudit, sdělil, že vypil za noc šest lahví vodky. Brzy ale byl schopný pokoj opustit, uhradil účet a strážníci jej převezli k příbuzným v Rokycanech. 

Dobývá se ke mně skupina Ukrajinců – tak  znělo oznámení vyděšené majitelky bytu v domě v Pražské ulici. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o jednoho muže z Ukrajiny, který si v opilosti spletl vchod a snažil se odemknout nesprávný byt.

Strážníci pomáhali zraněným seniorům
Žena z Kozlerovy ulice požádala o pomoc městskou policii, protože se nemohla dozvonit na sousedku, které vypomáhá v domácnosti, a ani se jí nepodařilo odemknout byt, protože klíč byl zevnitř v zámku. Strážníci si vyžádali spolupráci hasičů, kteří byt otevřeli. Uvnitř pak našli obyvatelka bytu, která upadla, zranila se a nemohla se sama zvednout. Sanitka ji odvezla do nemocnice.

Kvůli volání o pomoc vyjížděli strážníci také do domu v ulici Boženy Němcové. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o ženu vysokého věku, která upadla a má zraněnou nohu. Ženu, která seděla na podlaze podchlazená a dehydrovaná, odvezla záchranka do nemocnice.  

Další informace o práci Městské policie Rokycany

Zcela nahý muž zakrývající se větví se pohyboval v Plzeňské ulici. Hlídka muže našla u vstupu do Parku U Plzeňské brány a poznala v něm známého bezdomovce. Muž hlídce sdělil, že se před výkonem toalety svlékl a někdo mu ukradl šaty. Strážníci ho proto převezli do Charity, kde dostal ošacení. 

Na žádost nemocnice se strážníci spolu s hasiči podíleli na přesunu mimořádně obézního muže do místa jeho bydliště. Pacienta vážícího asi 250 kilogramů museli vynést z nemocnice do sanitky a pak ho v ulici Boženy Němcové vynesli ze sanitky až do bytu v druhém patře jednoho z domů.

Strážníci na žádost Policie ČR pátrali po podezřelém muži, který v Plzeňské ulici obtěžoval kolemjdoucí ženu. V okolí nikoho, kdo by odpovídal popisu, neobjevili. O několik hodin později ale zaznamenali podezřelého v Armádní ulici. Hlídka muže zajistila a předala Policii ČR.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
beton

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018