Na plzeňském náměstí zahrají kapely s příběhem

Plzeňský kraj oslaví třicet let od pádu totalitního režimu v tehdejším Československu hudebním happeningem nazvaným Kapely s příběhem.

uniwebwebynamiru2018

Budeme mít příležitost si připomenout a zazpívat písně, které provázely náš národ na cestě od totality k demokracii. Zahraje a zazpívá Míša Leicht a skupina COP, písničkář Jiří Dědeček a nejstarší československá folková skupina Spirituál Kvintet.

V listopadu roku 1989 zpíval Spirituál kvintet z balkonu pražského Melantrichu, o rok později si s ním opět na Václavském náměstí zazpívali prezidenti Václav Havel a George Bush starší. Příští rok oslaví skupina neskutečných šedesát let od svého vzniku a chystá se do hudebního důchodu. Se svými příznivci se rozloučí speciální sérií vystoupení. Na náměstí Republiky v Plzni s nimi budeme moci zazpívat jejich nejhranější písně včetně těch, které se staly symbolem listopadu 1989: Až se k nám právo vrátí a Jednou budem dál.

Symbolické oslavy svobody se zúčastní také písničkář, básník, textař a předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček. PEN klub je nejstarší světová organizace na ochranu lidských práv a také nejstarší organizace, která propaguje přátelství a intelektuální spolupráci mezi všemi spisovateli. V rámci koncertu na náměstí zahraje Jiří Dědeček i další z ikonických písní roku 1989: Vraťte mi nepřítele.

Plzeňskou hudební scénu zastoupí bluegrasová kapela COP s Míšou Leichtem. V době totality hráli muziku inspirovanou americkou country pro nejrůznější ilegální uskupení lidí, kteří se snažili uchovat vzpomínky na to, že naši část republiky osvobodili Američané. Copáci tak byli velmi často v hledáčku policie. Zakladatel kapely a její umělecký vedoucí Míša Leicht se také aktivně účastnil revolučních demonstrací v Plzni.

Přijďte v pátek 25. října v 18 hodin na náměstí Republiky v Plzni na největší hudební událost svého druhu v Plzeňském kraji.
Koncert pořádá Plzeňský kraj a vstup je ZDARMA.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018