Kokotské rybníky přivítají v sobotu ochranáře

Na společnou podzimní vycházku se vydají v sobotu 12. října rokycanští ochránci přírody a přidat se k nim mohou všichni, kdož mají rádi podzimní přírodu.

uniwebwebynamiru2018

Cílem této zajímavé přírodovědné vycházky budou Kokotské rybníky. Sraz všech zájemců je v 9.00 hodin před nádražím Českých drah v Rokycanech. Trasa, jejíž délka by neměla překročit deset kilometrů, povede okolo Klabavské nádrže, dále pak po turistické značce ke Kokotským rybníkům a do Ejpovic na vlak.

Vycházka je plánována jako celodenní, proto je s návratem počítáno kolem šestnácté hodiny. I přesto, že trasa povede převážně lesem, není vyloučeno ani pozorování nelesních druhů živočichů, především pak vodních ptáků na Klabavské nádrži. "Doporučujeme vhodné oblečení a obuv, něco na opečení na ohni a drobný peníz na občerstvení a vlak. Věříme, že i tentokráte uvidíme zajímavé druhy živočichů, neboť navštívíme velice specifické prostředí," říká šéf rokycanských ochránců přírody Pavel Moulis.

Vycházka bude doplněna informacemi o vyskytující se fauně, Českém svazu ochránců přírody i České společnosti ornitologické, neboť se akce koná v rámci festivalu ptactva. Případné bližší informace získáte na tel. 603 239 922.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Truhlářství Mistr M

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018