Milovníci sportu v Plzni mohou být spokojeni, vyžití mají opravdu hodně

Za čtyři roky, kdy jsem se podílel na vedení města Plzně, se zlepšil život jeho obyvatel v mnoha oblastech. Lidé mají jistotu levného tepla na dlouhá léta dopředu, koupí vodárny do vlastnictví města jim bude garantována cena a kvalita vody a za svoz odpadů ušetří díky nové vyhlášce od příštího září ...

uniwebwebynamiru2018

Za čtyři roky, kdy jsem se podílel na vedení města Plzně, se zlepšil život jeho obyvatel v mnoha oblastech. Lidé mají jistotu levného tepla na dlouhá léta dopředu, koupí vodárny do vlastnictví města jim bude garantována cena a kvalita vody a za svoz odpadů ušetří díky nové vyhlášce od příštího září zhruba polovinu nákladů... Jsem přesvědčený, že spokojení mohou být také milovníci sportu – ať už na profesionální nebo hobby úrovni – i dalších volnočasových aktivit.

Řekněme si upřímně, kdo by před čtyřmi lety čekal, že v Plzni opravdu bude stát moderní fotbalový stadion, který bude pravidelně hostit návštěvu přesahující deset tisíc fanoušků? My jsme rekonstrukci stadionu měli ve volebním programu a jsem velmi rád, že se podařilo tento bod naplnit a udržet v západočeské metropoli nejvyšší fotbalovou ligu. Nyní probíhá dostavba poslední části tribuny za brankou a klub FC Viktoria Plzeň se na základě vzájemné dohody s městem zavázal dostavět i obě věže v rozích stadionu. Podařilo se nám získat také dotaci asi 80 milionů korun na revitalizaci Štruncových sadů. Dnes jsou tady krásné prostory pro volnočasové aktivity - horolezecká stěna, in-line dráha, cyklostezka...

Z radikální rekonstrukce fotbalového stadionu ve Štruncových sadech měli oprávněný strach atleti, kteří zde sdíleli s fotbalisty své zázemí. Osobně jsem jim slíbil, že jim postavíme sportoviště nové. Nyní mohou využívat zbrusu nový atletický stadion ve Skvrňanech, který je určen výhradně pro jejich potřeby a který dokonce získal prestižní titul Stavba roku Plzeňského kraje 2013. Výraznou rekonstrukci má za sebou i Městská sportovní hala na Slovanech, počítá se s opravami na Prokopávce, nebo s výstavbou hřiště pro TJ Slovan Spoje Plzeň. Vznikla i celá řada dalších sportovišť a dětských hřišť, na jejichž výstavbě se významně podílí plzeňské obvody.

Někdy slýchávám dotazy na výstavbu akvaparku. Je potřeba si uvědomit, že v Plzni je několik bazénů, jejichž služby pro širokou veřejnost se postupně vylepšují. Město převzalo bazén na Lochotíně a po téměř 30 letech nechalo opravit ocelovou vanu. Počítáme také s rekonstrukcí venkovního bazénu, včetně potřebného zázemí. Více volnočasových aktivit by měl v budoucnosti nabídnout i bazén na Slovanech, kde pravděpodobně přibudou i některé prvky typu akvaparku.

Celá řada výše zmíněných oprav a staveb by se nemohla uskutečnit bez dotací z Evropské unie, v jejichž získávání a zejména smysluplném a správném využívání jsme byli velice úspěšní. Díky nim vznikla také řada cyklostezek, které se v Plzni postupně propojují. Doufám, že nám voliči umožní v tomto trendu pokračovat i do budoucna.

Martin Zrzavecký
ekonomický náměstek primátora
kandidát na primátora za ČSSD a lídr kandidátky


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 17.9.2014 08:11
0 +
 
AUTO CB Škoda plus

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018