Plzeňské nádraží hostí od úterka výstavu o pěstounství

Od 30. června do 6. července bude na Hlavním nádraží v Plzni k vidění putovní interaktivní výstava „I já chci mít vzpomínky na dětství“, která v rámci kampaně Právo na dětství během léta zavítá do dalších vybraných českých a moravských měst.

uniwebwebynamiru2018

Výstava umožní široké veřejnosti dozvědět se více o tom, co znamená být pěstounem. A nejen to. Výstava zajímavou a zábavnou formou přibližuje problematiku pěstounství z pohledu pěstounů, odborných pracovníků, kteří s pěstouny i ohroženými dětmi pracují, a také z pohledu dětí. Ty své pocity a zážitky vyjádřily výtvarnými pracemi, které jsou na výstavě k vidění.

Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost získat cenné informace z oblasti pěstounství a péče o ohrožené děti například prostřednictvím interaktivních kvízů nebo edukativních videí a také doprovodných akcí pro děti i dospělé. Interaktivní kvízy čekají také na dětské návštěvníky výstavy, kteří se mimo jiné dozvědí více o svých právech.  

„Chceme představit problematiku pěstounství z pohledu pěstounů, odborných pracovníků, kteří s pěstouny i ohroženými dětmi pracují, psychologů, ale také z pohledu samotných dětí, kterých se toto téma dotýká,“ říká k výstavě Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku.

V rámci výstavy „I já chci mít vzpomínky na dětství“ proběhnou v Plzni také dvě doprovodné akce, obě 30. června pod taktovkou plzeňského centra pro rodinu Domus. Od 13:30 je přichystán program pro dětské návštěvníky, kteří se dozvědí například to, jak se v kolektivu chovat k dětem, které nevyrůstají ve své původní rodině. Od 15:00 se pak dospělí zájemci mohou dozvědět detailní informace o problematice pěstounství a o tom, co obnáší stát se pěstounem. 

Z Plzně se výstava přesune do dalších měst v České republice, více informací najdete na www.pravonadetstvi.cz.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
AUTO CB Škoda plus

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018