Stávka Lufthansy znemožnila přílet hvězdného Davida Morseho na Juniorfest

Hollywoodský herec David Morse se kvůli stávce zaměstnanců letecké společnosti Lufthansa nemůže zúčastnit plánované návštěvy Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest.

uniwebwebynamiru2018

 Německé aerolinky kvůli stávce palubního personálu ve středu 6. listopadu oznámily storno na 1300 letů ve dnech 7. a 8. listopadu, bohužel pro festival i jeden z letů Davida Morseho. Tým hollywoodského herce nenašel náhradní letecké spoje, tudíž musela být jeho účast na festivalu odvolána.

“Jedná se o nepříjemnou zprávu, kterou jsme samozřejmě nemohli předvídat”, sdělil Michal Šašek, výkonný ředitel festivalu. “David Morse se měl v sobotu 9. listopadu v multikině
CineStar Plzeň setkat s veřejností v rámci projekce snímku Zelená míle a ten samý den uvést snímek Skála v dobřanském kině Káčko. Z důvodu jeho nepřítomnosti jsme se rozhodli tyto dvě projekce zrušit”, dodal Šašek. Den předtím, v pátek 8. listopadu, měl herec vystoupit jako čestný host v rámci domažlického slavnostního zahájení 12. festivalového ročníku.
V rámci zahajovací ceremonie plánovali organizátoři udělit herci Zlatou rafičku - nejvyšší festivalové ocenění za přínos světové kinematografii. “Ocenění Davidovi Morsemu zašleme alespoň s písemnými díky přepravní službou, jeho přínos v kinematografii zanechal a zanechává skutečně nesmazatelné stopy”, dodal Michal Šašek.

“Návštěvníci Juniorfestu však mají příležitost setkat se i s jinými osobnostmi českého a světového filmu”, zve ředitelka festivalu Judita Soukupová. V sobotu v rámci akce Den s Českou televizí v plzeňském DEPO2015 dorazí herci Jana Plodková, Jakub Žáček a Michal Balcar z pohádky Hodinářův učeň. Festival taktéž nabízí setkání se Zdeňkem Svěrákem (v pondělí 11. listopadu) a Ondřejem Vetchým (ve středu 13. listopadu) v Horšovském Týně. Zvány jsou i zahraniční herecké hvězdy, například nizozemská star Vajen van den Bosch. Mladá herečka na festival dorazí s režisérem Roy Poortmansem a společně zde uvedou snímek First Kiss (2018), konkrétně ve dnech 12. listopadu v plzeňském DEPO2015 a 13. listopadu v Domažlicích. Pokud vás zajímají i další osobnosti a program letošního ročníku, pak zavítejte na webové stránky www.juniorfest.cz.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 7.11.2019 17:050 +
 
Autoservis Nedvěd - Škoda Scala

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018