Stávka Lufthansy znemožnila přílet hvězdného Davida Morseho na Juniorfest

Hollywoodský herec David Morse se kvůli stávce zaměstnanců letecké společnosti Lufthansa nemůže zúčastnit plánované návštěvy Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest.

uniwebwebynamiru2018

 Německé aerolinky kvůli stávce palubního personálu ve středu 6. listopadu oznámily storno na 1300 letů ve dnech 7. a 8. listopadu, bohužel pro festival i jeden z letů Davida Morseho. Tým hollywoodského herce nenašel náhradní letecké spoje, tudíž musela být jeho účast na festivalu odvolána.

“Jedná se o nepříjemnou zprávu, kterou jsme samozřejmě nemohli předvídat”, sdělil Michal Šašek, výkonný ředitel festivalu. “David Morse se měl v sobotu 9. listopadu v multikině
CineStar Plzeň setkat s veřejností v rámci projekce snímku Zelená míle a ten samý den uvést snímek Skála v dobřanském kině Káčko. Z důvodu jeho nepřítomnosti jsme se rozhodli tyto dvě projekce zrušit”, dodal Šašek. Den předtím, v pátek 8. listopadu, měl herec vystoupit jako čestný host v rámci domažlického slavnostního zahájení 12. festivalového ročníku.
V rámci zahajovací ceremonie plánovali organizátoři udělit herci Zlatou rafičku - nejvyšší festivalové ocenění za přínos světové kinematografii. “Ocenění Davidovi Morsemu zašleme alespoň s písemnými díky přepravní službou, jeho přínos v kinematografii zanechal a zanechává skutečně nesmazatelné stopy”, dodal Michal Šašek.

“Návštěvníci Juniorfestu však mají příležitost setkat se i s jinými osobnostmi českého a světového filmu”, zve ředitelka festivalu Judita Soukupová. V sobotu v rámci akce Den s Českou televizí v plzeňském DEPO2015 dorazí herci Jana Plodková, Jakub Žáček a Michal Balcar z pohádky Hodinářův učeň. Festival taktéž nabízí setkání se Zdeňkem Svěrákem (v pondělí 11. listopadu) a Ondřejem Vetchým (ve středu 13. listopadu) v Horšovském Týně. Zvány jsou i zahraniční herecké hvězdy, například nizozemská star Vajen van den Bosch. Mladá herečka na festival dorazí s režisérem Roy Poortmansem a společně zde uvedou snímek First Kiss (2018), konkrétně ve dnech 12. listopadu v plzeňském DEPO2015 a 13. listopadu v Domažlicích. Pokud vás zajímají i další osobnosti a program letošního ročníku, pak zavítejte na webové stránky www.juniorfest.cz.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
porsche plzeň auto

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018