Stepaře z plzeňského Step by Step studia čeká mistrovství světa v Německu

Členové studia Step by Step Kamily Borovské odjíždí do města Riesa na Mistrovství světa ve stepu (IDO World Tap Dance Championships).

Skoda sport park UMO 2

Do světového finále se probojovala osmnáctičlenná formace Adults II (nad 30 let), ve které vystupuje šestnáct žen a dva muži. V kategorii sólo dospělých bude soutěžit teprve šestnáctiletý Matěj Borovský. Plzeňští stepaři se kvalifikovali díky úspěchům na květnovém Mistrovství ČR ve stepu a červnovém Mistrovství Evropy. Mistrovství světa v Riese se koná od 27. 11. do 1. 12. 2018 a na Plzeňany tu čekají nejen soupeři z Evropy, ale také z USA, Mexika, Japonska, Kanady a dalších zemí.

Step by Step studio založila Kamila Borovská v Plzni v roce 2010. V současné době ho v prostorách DEPO2015 navštěvuje 190 členů od 5 do 70 let. Na mistrovství světa se ti nejlepší chystají už potřetí. „Letos jedeme v nejpočetnější sestavě, v loňských letech se kvalifikovaly menší skupinky – mám proto radost, že atmosféru nejvyšší světové soutěže zažije celá formace osmnácti dospělých stepařů. Ti jsou letos velmi úspěšní, se skladbou Like You získali zlato na mistrovství Evropy a věřím, že obstojí i na mistrovství světa,“ říká Kamila Borovská, která je i autorkou choreografie této skladby.

Sólová soutěž čeká syna Kamily Borovské Matěje, kterého trénuje vynikající stepař Igor Bezdieniezhnykh. Matěj Borovský už má s mistrovstvím světa zkušenosti, v minulém roce se v juniorské kategorii umístil na 10. místě. Letos se v kvalifikaci dokázal prosadit i mezi výrazně zkušenějšími soupeři. „Matějovi je šestnáct let a to znamená, že bude poprvé soutěžit v kategorii dospělých, kde proti němu nastoupí světová stepařská elita,“ dodává Kamila Borovská.

Plzeňští diváci mohou Step by Step studio vidět na tradičním vystoupení v Divadle Alfa 8. 2. 2018 od 17 nebo od 19:30. Vstupenky v ceně 120 Kč jsou k dostání v pokladně Divadla Alfa, na Rokycanské třídě v Plzni.

Další informace najdete na www.stepbystepstudio.cz a na FB.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 29.11.2018 14:070 +
 
Auto CB - Škoda si léto neochladit

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018